Apel do kierowców o jazdę na trzeźwo!!! - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Apel do kierowców o jazdę na trzeźwo!!!

Data publikacji 30.12.2009

Nie pomagają przestrogi, apele, a nawet informacje o wypadkach drogowych z udziałem pijanych kierowców. Ciągle zdarza się, że po wypiciu alkoholu ludzie wyjeżdżają na drogę. 

W ciągu ostatnich dni policjanci z powiatu grajewskiego zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą został mieszkaniec Grajewa, który kierował samochodem osobowym m-ki. Opel. Alkomat wykazał u niego 2,10 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od spożywania alkoholu i ryzyku jazdy pod jego wpływem. Jazda na podwójnym gazie może być przyczyną wielu nieszczęść.

Policja apeluje do wszystkich uczestników dróg, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym Policje na telefon alarmowy 997 lub 112

Nietrzeźwym kierującym samochodem grozi do 2 lat pozbawienia wolności, nietrzeźwym rowerzystom do roku, a za nie stosowanie się do wyroku sądowego do 3 lat.