Kolizje w powiecie grajewskim - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolizje w powiecie grajewskim

Data publikacji 29.01.2010

Wczoraj w przeciągu czterech godzin na terenie miasta i w powiecie grajewskim doszło do sześciu kolizji. Główną przyczyną zdarzeń było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Na szczęście nikt nie został ranny.

Wczoraj policjanci z Grajewa wyjeżdżali sześć razy do kolizji drogowych. Do czterech doszło na terenie powiatu, a dwie miały miejsce w mieście. Główną przyczyną zdarzeń było niedostosowanie przez kierujących prędkości jazdy do warunków panujących na drogach. Większość kolizji miała miejsce na drodze krajowej 61. Do  groźnego wyglądającego zdarzenia doszło na trasie Grajewo – Rajgród. Kierujący oplem mieszkaniec  Raczek nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Wpadł w poślizgi i zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka dostawczym busem. Na szczęście nikt nie został ranny. Sprawcy wszystkich kolizji zostali ukarani mandatami karnymi.

Na drogach powiatu grajewskiego panują trudne warunki. Nawierzchnia jezdni w wielu miejscach jest oblodzona i śliska. Apelujemy do wszystkich kierujących o rozważną i ostrożną jazdę, dostosowanie prędkości do panujących warunków, a także utrzymywanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu.