Policja Apeluje!! Nie dajmy się oszukać!!! - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policja Apeluje!! Nie dajmy się oszukać!!!

Data publikacji 26.05.2010

Wczoraj dwóch mieszkańców Grajewa zgłosiło, że zostało popełnione na ich szkodę oszustwa internetowe. Jeden z mężczyzn zakupił za pośrednictwem strony internetowej złote monety na łączna kwotę 4850 zł,  drugi mężczyzna zakupił telefon komórkowy za 260 zł. Do dzisiejszego dnia nie otrzymali zamówionych rzeczy ani też nie zwrócono im zapłaconych wcześniej pieniędzy.

Policja apeluje!!!!!

 

Jak ustrzec się przed oszustami internetowymi!!! Oto kilka ważnych rad, o których należy pamiętać przy transakcjach internetowych:

·  Należy zachować większą czujność przeważnie przy tzw. „super okazjach”. Nie zawsze to co na zdjęciu musi wyglądać tak samo w rzeczywistości, lub jest nabyte przez sprzedającego w sposób legalny. Warto sprawdzić sprzedającego, jego opinie na innych aukcjach, ale także dzwoniąc na podany przez niego nr telefonu.

·  Nie warto się spieszyć podczas licytacji i lepiej poczekać do końca aukcji za nim się przeleje pieniądze na podany rachunek. Warto sprawdzić czy e-mail pochodzi od rzeczywistego sprzedającego.

·  Nie należy brać udziału w transakcjach po za aukcją szczególnie w przypadku zagranicznych serwisów aukcyjnych.

·  Warto sprawdzić czy sprzedawca umożliwia opłatę przy odbiorze towaru, to zwiększa jego wiarygodność.

·   Należy chronić swoje dane osobowe i hasła dostępu.

·   W razie jakichkolwiek wątpliwości warto jest się skontaktować z obsługą portalu aukcyjnego.

Jeżeli już stałeś się ofiarą oszustwa internetowego, poinformuj jak najszybciej administratorów ds. bezpieczeństwa danego serwisu oraz po zebraniu dokumentów związanych z transakcją zgłoś się na policję.