Uwaga Policja apeluje!!Kradzieże sklepowe - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga Policja apeluje!!Kradzieże sklepowe

Data publikacji 02.07.2010

          W dniu 30.06.2010r. o godzinie 15.45 pracownica sklepu ogrodniczego przy ul. Wojska Polskiego w Grajewie powiadomiła dyżurnego, iż ze sklepu zostały skradzione pieniądze w kwocie 2500 zł. Z jej relacji wynikało, że mężczyzna pod pretekstem kupna kwiatów znajdujących się na zewnątrz budynku rozpoczął z nią rozmowę. W tym samym czasie do sklepu prawdopodobnie weszły dwie kobiety, które wykorzystując nieuwagę właścicielki,  ukradły z kasy 900 zł oraz 1600 zł z jej portfela pozostawionego w sklepie.

           Wczoraj o godzinie 12.49 pracownica salonu przy ul. Plac Niepodległości poinformowała dyżurnego, iż ze sklepu skradziono kasetkę z pieniędzmi w kwocie 540 zł. Z jej relacji wynikało, że mężczyzna pod pretekstem kupna towaru rozpoczął z nią rozmowę. W tym samym czasie w sklepie przebywały  kobieta, która prawdopodobnie wykorzystując nieuwagę pracownicy ukradła kasetkę z pieniędzmi w kwocie około 540 zł.

Prosimy wszystkie osoby, które były świadkami te zdarzenia lub mogą udzielić informacji w tych sprawach o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Grajewie pod numerem telefonu (086) 273 03 33 lub z najbliższą jednostką Policji pod numerem 997 lub 112.

W związku z zaistniałymi zdarzeniami:

Apelujemy!!!

Pamiętajmy, że możemy być przez przestępcę obserwowani dłuższy czas. Złodzieje wykorzystują  zamieszanie i tłok, a często sami go powodują, aby ułatwić sobie dokonanie kradzieży szczególnie, w momencie kiedy nasza uwaga jest już zajęta czym innym.


     W sytuacji zagrożenia - usiłowania kradzieży - wszczynaj alarm! Głośny okrzyk zwracający uwagę innych osób potrafi skutecznie zniechęcić złodzieja.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – KPP Grajewo