Zabezpiecz swój rower przed kradzieżą - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpiecz swój rower przed kradzieżą

Data publikacji 13.08.2010

POLICJA RADZI I INFORMUJE!!

Zabezpiecz swój rower  PRZED KRADZIEŻĄ

Sezon letni trwa. Większość z nas korzystając z jednośladów wyrusza na rowerowe wycieczki. Niestety jak pokazują statystyki to czas kiedy również uaktywniają się rowerowi złodzieje. Dlatego też warto pamiętać o kilku zasadach, które być może pomogą nam  uchronić się przed kradzieżą jednośladu:

 

1.  Nie pozostawiaj niezabezpieczonego roweru na klatce schodowej, pod sklepem, bankiem itp. – wykorzystuj do tego celu dostępne środki technicznego zabezpieczenia mienia.

2.  Jeżeli rower musisz zostawić w piwnicy dopilnuj, aby drzwi były dobrze zabezpieczone, wyczul sąsiadów na problem zamykania głównych drzwi prowadzących do piwnic.

3.  Zachowaj kartę gwarancyjną roweru a jeśli już jej nie masz to spisz numer fabryczny roweru, jego nazwę i cechy szczególne – te dane znacznie ułatwią policjantom odzyskanie roweru w przypadku jego kradzieży.

4.  Oznakuj swój rower - Komenda Powiatowa Policji w Grajewie prowadzi nieodpłatnie niejawne znakowanie rowerów. Osoby chętne proszone są o telefoniczne uzgodnienie terminu znakowania – nr tel. (86) 273 02 52. W celu oznakowania roweru należy przyprowadzić rower do budynku KPP Grajewo, dokument tożsamości właściciela roweru i najlepiej kartę gwarancyjną roweru.

5.  Ubezpiecz rower przed kradzieżą w firmie ubezpieczeniowej – niektóre z nich stosują zniżki w przypadku gdy rower jest już oznakowany przez Policję.

Stosując się do powyższych rad z pewnością zniechęcimy złodzieja, a już na pewno utrudnimy mu działanie.