„Bezpieczna droga do szkoły” trwa - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczna droga do szkoły” trwa

Data publikacji 10.09.2010

Działania „Bezpieczna droga do szkoły” nadal trwają. Celem prowadzonej akcji oprócz zapewnienia bezpieczeństwa w rejonach szkół jest edukacja najmłodszych uczniów w zakresie rozpoznawania zagrożeń i podstaw przepisów ruchu drogowego.

Grajewscy funkcjonariusze w dniach 01-10.09.2010 roku w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” prowadzili wzmożone działania na terenie całego powiatu grajewskiego. W godzinach rannych i popołudniowych policjanci pełniący służbę w rejonach szkół czuwali nad bezpieczeństwem uczniów. Funkcjonariusze prowadzili kontrole pod kątem przestrzegania przez kierowców dozwolonej prędkości, stosowania fotelików do przewozu dzieci i zapinania pasów bezpieczeństwa oraz bezpiecznych zachowań pieszych.

Ponadto policjanci oraz pracownicy komendy do końca października prowadzą spotkania i pogadanki na temat bezpieczeństwa z uczniami rozpoczynającymi edukację szkolną. Przypominają najmłodszym podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.