Policja informuje radzi i ostrzega - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policja informuje radzi i ostrzega

Data publikacji 20.09.2010

W miniony piątek o godzinie 20.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Grajewie otrzymał informację, że jeden z wczasowiczów ośrodka wypoczynkowego w Rajgrodzie, 52- letni mieszkaniec Warszawy wyszedł na spacer do lasu i do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zakwaterowania. Do poszukiwań włączyli się policjanci wraz z psem patrolowo - tropiącym  oraz strażacy. Akcja poszukiwawcza była utrudniona, gdyż las w którym zgubił się mężczyzna był miejscami podmokły i zabagniony. W pewnym momencie pies podjął trop w kierunku bagien. Jeden z policjantów nawiązał bezpośredni kontakt z zaginionym. Mundurowi natychmiast ruszyli w kierunku skąd dochodził głos. Kiedy dotarli na miejsce zobaczyli mężczyznę, który był do pasa ugrzęźnięty w bagnie. Był on wyziębiony i nie miał już siły się ruszać. Policjanci wyciągnęli go z grzęzawiska. Na szczęście tym razem poszukiwania zakończyły się sukcesem.

Ponownie apelujemy o rozsądek, rozwagę i większą wyobraźnię…

  • Przed wyjściem należy poinformować bliskich o wyprawie do lasu oraz wskazać im okolicę, w której będziemy przebywać.
  • Określić kiedy zamierzamy wrócić.
  • Do lasu najlepiej wybierać się w kilka osób. Kiedy jedna z osób zagubi się w lesie należy o tym fakcie powiadomić NAJBLIŻSZĄ jednostkę Policji, by rozpocząć akcie poszukiwawczą jak najszybciej.
  • Dobrze jest zabrać ze sobą do lasu telefon komórkowy, który może okazać się bardzo przydatny w sytuacjach kryzysowych.
  • Kontrolujmy i zapamiętujmy punkty odniesienia, albo nawet oznaczajmy je, tak aby bez problemu znaleźć drogę powrotną do miejsca z którego wyruszyliśmy.