XIX Finał Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

XIX Finał Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy

Data publikacji 07.01.2011

W najbliższą niedzielę 9 stycznia 2011 roku odbędzie się XIX finał Wielkiej OrkiestryŚwiątecznej Pomocy. Przeprowadzona zostanie zbiórka publiczna dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

Program XVII Finału Wielkiej Orkiestry Pomocy w Grajewie:

9.00- 15.00   Kwesta Wolontariuszy  na głównych ulicach Grajewa ( tj. ul. Wojska Polskiego, Kopernika, Ełckiej, Piłsudskiego, Os. Centrum, Os. Broniewskiego, Os 1000- lecia, Os. Południe) oraz w rejonie kościołów zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy przez wolontariuszy.

11.00- 15.00 - na hali MOSIR odbędzie się turniej piłki nożnej o Puchar Kierownika MOSiR w Grajewie

16.00- 17.00 -  w sali widowiskowej MDK odbędzie się koncert rockowy w wykonaniu zespołu muzycznego  BAD FALCON 

17.00-17.40 -  w sali widowiskowej MDK odbędzie się AUKCJA – licytacja gadżetów i  przedmiotów  darowanych przez fundację WOŚP oraz przez  mieszkańców miasta.

18.00- 20.00  - w sali widowiskowej MDK odbędzie się koncert rockowo- bluesowy C7BAND z Działdowa i koncert rockowy z zespołu CURIOCITY z Grajewa

Nad bezpieczeństwem uczestników Wielkiego Finału czuwać będą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie. W tym dniu na ulicach miasta planowanych jest więcej patroli, wszystko po to by nikt i nic nie zakłóciło bezpieczeństwa zbierającym pieniądze na rzecz WOŚP.

Oto kilka praktycznych rad dotyczących bezpieczeństwa, które chcielibyśmy przekazać wszystkim kwestującym:

- Unikajcie miejsc mało uczęszczanych przez ludzi, takich jak podwórka, bramy przejściowe, nieoświetlonych terenów.

- Nie chodźcie sami, najlepiej zbierajcie datki w towarzystwie przyjaciół, kolegów.

- W razie napadu nie starajcie się za wszelką cenę ratować skarbonki, pamiętając, że Wasze życie i zdrowie jest najważniejsze. Starajcie się raczej zapamiętać jak najwięcej szczegółów z rysopisu sprawcy.

- Podczas ucieczki sprawcy głośno wzywajcie pomocy, jak najszybciej powiadomcie Policję o kradzieży. Zapamiętajcie drogę odejścia sprawcy.

- Jeżeli podejrzewacie kogoś o złe zamiary, nie obawiajcie się skorzystać z pomocy osób dorosłych lub powiadomcie Policję.

- Pod żadnym pozorem nie zostawiajcie puszki z pieniędzmi bez nadzoru - niektórzy tylko na to czekają.

Jednocześnie wszystkim ofiarodawcom pragniemy przypomnieć, aby w razie jakichkolwiek wątpliwości potwierdzali wiarygodność wolontariusza, który musi posiadać przy sobie identyfikator i specjalnie oznakowaną puszkę.