Kronika 997 - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kronika 997

Data publikacji 25.02.2011

21.02.2011

Kradzież pieniędzy

Około godziny 10.00 do drzwi 74- letniej mieszkanki Grajewa zapukała kobieta, która podała się za pracownicę PCK.Powiedziała, że przyniosła w prezencie koc. Niczego niepodejrzewająca 74-latka wpuściła ją do środka. Wtedy kobieta poprosiła starsza panią o pokazanie banknotu, którego numer seryjny rozpoczyna się na literę „D”. Właścicielka mieszkania wyjęła z szafki oszczędności i zaczęła szukać właściwego banknotu. W tym czasie rzekoma pracownica PCK wykorzystując nieuwagę 74-latki zabrała z szafy schowane pieniądze i wyszła. Łupem oszustki padło 2300 dolarów. Gdy gospodyni zorientowała się, że schowane w szafie pieniądze zniknęły natychmiast powiadomiła o zdarzeniu grajewskich funkcjonariuszy.

Kradzież telefony

O godzinie 12.50 mieszkanka Grajewa poinformowała, że na ul. Zielonej zgubiła telefon komórkowy wartości około 150 zł.

Kolizja drogowa

O godzinie 14.42 dyżurny został poinformowany, że na ul. Koszarowej doszło do kolizji drogowej. Policjanci ustalili, iż kierujący passatem – mieszkaniec Prostek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w seata, którym kierował mieszkaniec Grajewa. Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi, nikt nie doznał obrażeń ciała. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

22.02.2011

Nielegalny alkohol

O godzinie 12.20 policjanci z Wydziału Kryminalnego i dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Grajewie przeprowadzili działania zmierzające do ograniczenia nielegalnej produkcji wyrobów alkoholowych. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 61 – letni mężczyzna oraz dwie kobiety w wieku 31 i 40 lat najprawdopodobniej posiadają nielegalne wyroby alkoholowe. Po sprawdzeniu okazało się, że w obu mieszkaniach było łącznie ponad 12 litrów alkoholu, blisko 220 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz przedmioty świadczące o rozlewaniu alkoholu tj. puste butelki, kapsle, lejek. Za posiadanie i wytwarzanie alkoholu bez wymaganego pozwolenia grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do jednego roku.

Kolizja drogowa

O godzinie 12.28 dyżurny został poinformowany, że na skrzyżowaniu ulic Ełckiej i Mickiewicza doszło do kolizji drogowej. Policjanci ustalili, iż kierujący skodą – mieszkaniec Grajewa nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w peugeota, którym kierował mieszkaniec gminy Prostek. Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi, nikt nie doznał obrażeń ciała. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Kolizja drogowa

O godzinie 12.48 dyżurny został poinformowany, że na ulicy Kopernika doszło do kolizji drogowej. Policjanci ustalili, iż kierujący mercedesem – mieszkaniec gminy Grajewo nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i uderzył w samochód ciężarowy, którym kierował mieszkaniec miejscowości Sokołów Podlaski. Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi, nikt nie doznał obrażeń ciała. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Kolizja drogowa

O godzinie 13.15 dyżurny został poinformowany, że na ulicy Kopernika doszło do kolizji drogowej. Policjanci ustalili, iż kierujący mercedesem – mieszkaniec Grajewa nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i uderzył w daewoo, którym kierowała mieszkanka Rajgrodu. Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi, nikt nie doznał obrażeń ciała. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Osoba poszukiwana

O godzinie 17.45 na Os. Południe w Grajewie policjanci zatrzymali 18- letniego mieszkańca Grajewa, który był poszukiwany na podstawie Nakazu Doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Grajewie celem doprowadzenia do Izby Dziecka.

23.02.2011

Nietrzeźwy kierujący

O godzinie 0.30 na trasie Żebry-Czerwonki policjanci zatrzymali do kontroli 22- letniego mieszkańca gm. Wąsosz. Okazało się, że kierujący jest w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało ponad 2, 2 promila alkoholu w organizmie.

Kolizja drogowa

O godzinie 12.35 dyżurny został poinformowany, że na ulicy Piłsudskiego doszło do kolizji drogowej. Policjanci ustalili, iż kierujący passatem mieszkaniec powiatu augustowskiego nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i uderzył w naczepę samochodu ciężarowego, którym kierowała mieszkanka Tłusina. Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi, nikt nie doznał obrażeń ciała. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

24.02.2011

Kradzież z włamaniem do piwnicy

O godzinie 11.40 mieszkaniec Grajewa poinformowała, że w okresie czasu od 16.02-24.02.2011 r. złodziej ukradł przetwory. Wartości strat właściciel oszacował  na kwotę 300 zł.