Apel do motocyklistów! - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Apel do motocyklistów!

Data publikacji 10.05.2011

Jak wynika z badań opinii publicznej, niezmiennie od kilku lat najbardziej eksponowaną kategorią, która zagraża naszemu poczuciu bezpieczeństwa jest „brawurowa jazda”. W wielu miastach i miejscowościach  leżących „na trasie” głównych ciągów komunikacyjnych  naszego województwa, kategorię tę potęgują kierujący tzw. motocyklami ciężkimi. W ubiegłym roku doszło do blisko 2392 wypadków z udziałem motocyklistów, z czego 990 to zdarzenia, których sprawcami byli sami motocykliści.

Jednoślady to przede wszystkim pojazdy ludzi młodych. To oni najczęściej ulegają nieodpartemu urokowi dziesiątek koni mechanicznych, mogących rozpędzić lekki pojazd do niebywałych prędkości. Niestety - jak to często widać na ulicach - wielu spośród nich zdaje się zapominać o tym, że droga publiczna to nie tor wyścigowy, a brawurowy slalom między samochodami to igranie z życiem swoim i innych współuczestników ruchu.

W związku z powyższym apelujemy do wszystkich kierujących motocyklami:

 

Brawura, głupota, lekkomyślność, nadmierna szybkość, nieprzestrzeganie zasad ruchu drogowego, popisy, niepotrzebne ryzyko, narażanie życia i zdrowia swojego  i innych - to najlepsza droga do nikąd!


Pamiętaj też, że naruszając przepisy ruchu drogowego narażasz się na zintensyfikowane kontrole Policji:

- Policjanci mogą sprawdzić Twój stan trzeźwości oraz przeprowadzić badanie na obecność narkotyków!

- Policjanci stosować będą zasadę „zero tolerancji” dla motocyklistów- sprawców wykroczeń drogowych!

-  Mogą nawet zamiast ukarania mandatem skierować wniosek o ukaranie do Sądu jak też wnioskować o orzeczenie środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów!

Bezpiecznej drogi życzy Komenda Powiatowa Policji w Grajewie.

wykorzystano materiały dostępne na stroniewww.policja.pl