Zabezpiecz swój rower PRZED KRADZIEŻĄ - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpiecz swój rower PRZED KRADZIEŻĄ

Data publikacji 25.06.2011

Sezon letni trwa. Większość z nas korzystając z jednośladów wyrusza na rowerowe wycieczki. Niestety jak pokazują statystyki to czas kiedy również uaktywniają się rowerowi złodzieje. Dlatego też warto pamiętać o kilku zasadach, które pomogą nam pomóc uchronić się przed kradzieżą jednośladu

  • Nie pozostawiaj niezabezpieczonego roweru na klatce schodowej, pod sklepem, bankiem itp. – wykorzystuj do tego celu dostępne środki technicznego zabezpieczenia mienia.
  • Jeżeli rower musisz zostawić w piwnicy dopilnuj, aby drzwi były dobrze zabezpieczone, wyczul sąsiadów na problem zamykania głównych drzwi prowadzących do piwnic.
  • Zachowaj kartę gwarancyjną roweru a jeśli już jej nie masz to spisz numer fabryczny roweru, jego nazwę i cechy szczególne – te dane znacznie ułatwią policjantom odzyskanie roweru w przypadku jego kradzieży.
  • Oznakuj swój rower - Komenda Powiatowa Policji w Grajewie prowadzi nieodpłatnie niejawne znakowanie rowerów. Osoby chętne proszone są o telefoniczne uzgodnienie terminu znakowania – nr tel. (86) 273 02 52. W celu oznakowania roweru należy przyprowadzić rower do budynku KPP Grajewo, dokument tożsamości właściciela roweru i najlepiej kartę gwarancyjną roweru.
  • Ubezpiecz rower przed kradzieżą w firmie ubezpieczeniowej – niektóre z nich stosują zniżki w przypadku gdy rower jest już oznakowany przez Policję.

Stosując się do powyższych z pewnością zniechęcimy złodzieja, a już na pewno utrudnimy mu działanie.