Kronika 997 - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kronika 997

Data publikacji 30.09.2011

26.09.2011

Nietrzeźwy kierujący

O godzinie 19:12 na trasie Sulewo Prusy - Białaszewo policjanci zatrzymali do kontroli kierującego ciągnikiem. Okazało się, że 40 – letni mieszkaniec gminy Grajewa jest w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało przeszło 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

27.09.2011

Uszkodzenie mienia

O godzinie 16: 15 dyżurny został poinformowany przez mieszkankę Grajewa, że znana jej osobiści kobieta uszkodziła przednią szybę w jej samochodzie m-ki golf. Wartość strat właścicielka oszacowała na kwotę 300 zł.

28.09.2011

Działania  „Trzeźwy Poranek”

Od wczesnych godzin porannych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grajewie kontrolowali pojazdy w ramach akcji „Trzeźwy poranek”. W akcji wzięło udział czterech policjantów. W przeciągu 2 godziny skontrolowano trzeźwość 137 kierowców. Niestety i tym razem nie obyło się bez nieprawidłowości. Trzech kierujących wsiadło za kierownice będąc w stanie po użyciu alkoholu

Przypominamy, że celem akcji „Trzeźwy poranek” jest zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez eliminowanie nietrzeźwych kierowców oraz uzmysłowienie, iż jazda pod działaniem alkoholu jest niebezpieczna, prowadząca do wielu tragicznych w skutkach zdarzeń.

Kradzież mienia

O godzinie 12: 40 dyżurny został poinformowany przez mieszkankę Grajewa, że w bliżej nieokreślonym czasie złodziej ukradł grzejniki z jej mieszkania położonego w Grajewie przy ul. 11 listopada.  Wartość strat właścicielka oszacowała na kwotę 300 zł.

Kierujący w stanie po użyciu alkoholu

O godzinie 22:26 na trasie Wojewodzin - Wierzbowo policjanci zatrzymali do kontroli kierującego ciągnikiem. Okazało się, że 41 – letni mieszkaniec gminy Grajewa jest w stanie po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało około 0, 4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

29.09.2011

Kierujący w stanie po użyciu alkoholu

O godzinie 0:40 w Szczuczynie policjanci zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem Okazało się, że 46 – letni mieszkaniec Szczuczyna jest w stanie po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 0,24  promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Nietrzeźwy kierujący

O godzinie 1:33 w Grajewie na ul. Plac Niepodległości 18-letni mieszkaniec Grajewa, kierując passatem wyjeżdżając z parkingu uderzył w budynek. Okazało się, że mężczyzna jest w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo okazało się, że 18-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Za zwoje nieodpowiedzialne zachowanie młodzieniec odpowie przed Sądem.

Kradzież z włamaniem

O godzinie 8: 53 dyżurny został poinformowany przez mieszkańca Grajewa, że w nocy z 28/29.09.2011 roku nieznany sprawca włamał się do komisu w miejscowości Koszarówka skąd dokonał kradzieży min. elektronarzędzi i przewodów.