Akcja "Znicz" 2011 - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja "Znicz" 2011

Data publikacji 25.10.2011

                            Oficer prasowy KPP Grajewo informuje:

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Grajewie w dniach od godz. 6:00 28.10.2011r. do godz. 6:00 03.11.2011 r. w ramach działań „Bezpieczny Weekend” będą prowadzić działania pod kryptonimem „Znicz 2011r.”.W trakcie służby policjanci będą: czuwać nad utrzymaniem płynności i bezpieczeństwa ruchu w rejonie cmentarzy, eliminować z ruchu nietrzeźwych uczestników, udzielać informacji kierowcom o czasowych zmianach komunikacyjnych w organizacji ruchu, eliminować z ruchu drogowego pojazdy, których stan techniczny zagraża bezpieczeństwu w komunikacji.

1 listopada 2011 r. w godzinach 0:00-18:00zaplanowane są następujące zmiany organizacji ruchu drogowego w rejonie cmentarzy:

  1. Na ulicy Pułaskiego wprowadza się ruch jednokierunkowy od ulicy Szkolnej do ulic Kościuszki, Bema, Sportowa
  2. Od ulic - Bema, Sportowa, Kościuszki wprowadza się zakaz wjazdu pojazdów na ulicę Pułaskiego w kierunku ulicy Szkolnej.
  3. Wyjazd z parkingów usytuowanych przy ulicy Pułaskiego ulicami Bema, Sportowa.

Po obu stronach ulicy Szkolnej od skrzyżowania z ulicą Pułaskiego do końca parkanu cmentarza Parafialnego ulicą Przemysłową obowiązuje zakaz zatrzymywania pojazdów!!!!!

Przypominamy, iż w okresie Święta Zmarłych obowiązuje ograniczenie w ruchu dotyczące samochodów ciężarowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton ( z wyłączeniem autobusów) w następujących terminach:

- 31 października w godzinach 18.00 – 22.00

- 01 listopada w godzinach 08.00 – 22.00

Apelujemy do wszystkich kierowców:

  •  zachowajcie szczególną ostrożność w rejonach cmentarzy i wszędzie tam gdzie występuje nasilenie ruchu,
  • zwracajcie uwagę na dodatkowe znaki drogowe, które pojawią się w pobliżu cmentarzy w Grajewie (znaki- -„zakaz zatrzymywania się”, „ zakaz wjazdu” i droga jednokierunkowa”), 
  • parkujcie tylko w miejscach do tego wyznaczony w sposób umożliwiający swobodny ruch pieszych i innych pojazdów,

Abyście Państwo mogli dobrze i bezpiecznie spędzić dzień Wszystkich Świętych, prezentujemy kilka rad:

  •  wyjeżdżając, zabezpieczcie mieszkanie: pozamykajcie dokładnie wszystkie okna i drzwi, poproście sąsiadów, by zwrócili uwagę na Wasze mieszkanie, zostawcie im numer telefonu i adres, gdzie się zatrzymacie. Usuńcie ze skrzynki pocztę, a sprzed drzwi foldery i inne materiały reklamowe,
  • podróżując samochodem, pamiętajcie by: nie zatrzymywać się poza terenem zabudowanym, w miejscach słabo oświetlonych, zalesionych lub odludnych; unikać zabierania przygodnie poznanych osób, będąc u celu podróży właściwie zabezpieczyć samochód – jeśli to możliwe, pozostawić go na parkingu strzeżonym lub w garażu. Jest to szczególnie istotne, gdy samochód ma zagraniczne numery rejestracyjne,
  • podróżując publicznymi środkami komunikacji, stosujcie następujące zasady: bilet kupcie dzień wcześniej, by nie stać w kolejce przed kasą; w pociągu wybierzcie przedział oświetlony, w którym są osoby budzące Wasze zaufanie; bagaż połóżcie w zasięgu wzroku i zwracajcie na niego uwagę, zwłaszcza gdy wysiadają inni współpasażerowie, gdyż mogą się oni po prostu pomylić i zabrać go; pieniądze i inne cenne rzeczy pochowajcie w różnych miejscach (przy sobie i w bagażu); jadąc w tłoku, szczególną uwagę zwracajcie na osoby będące blisko Was – mogą one niepostrzeżenie włożyć rękę do Waszej kieszeni lub torby i ukraść np. portfel, szczególnie sprzyja temu ruch pasażerów podczas wsiadania i wysiadania,
  • gorączka zakupów” w sklepach to dodatkowa okazja dla złodziei, pamiętajcie więc, aby: nie pozostawiać portfela z pieniędzmi w otwartej torbie czy np. na ladzie sklepowej; nie manifestujcie swojej zamożności i zawartości portfela.