Policjanci odwiedzają potrzebujących - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odwiedzają potrzebujących

Data publikacji 10.11.2011

Późna jesień i zima to czas szczególnie niebezpieczny dla osób pozbawionych opieki. Trudne warunki atmosferyczne, w tym znaczne spadki temperatur, opady i wiatr mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia osób bezdomnych, w podeszłym wieku, samotnych i niepełnosprawnych.

Wraz z nadejściem pierwszych chłodów i przymrozków to właśnie ich życie bywa zagrożone, a powodem nie jest tylko ujemna temperatura, ale wielokrotnie jest to zaprószenie ognia lub zatrucie tlenkiem węgla. Tak, jak w latach ubiegłych grajewscy policjanci realizują program „Nie Bądźmy Obojętni”, który ma na celu pomóc osobom, które z uwagi na trudną sytuację materialną lub inne uwarunkowania w okresie zimowym mogą znaleźć się w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Mundurowi odwiedzają miejsca zamieszkiwane przez osoby samotne, starsze, niezaradne życiowo, które mogą być narażone na wyziębienie.

Pamiętajmy!!!

Nie bądźmy obojętni, być może nasza pomoc przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Informacje można przekazywać na numery alarmowe 997 lub 112 – z telefonu komórkowego.