Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Nie przegraj!” – kampania przeciwko komercyjnemu wykorzystywaniu seksualnemu dzieci i młodzieży

Data publikacji 11.05.2012

Chęć posiadania modnych ubrań, kosmetyków czy gadżetów – to, zdaniem niemal połowy młodych Polaków (48%), powód podejmowania kontaktów seksualnych przez dzieci i młodzież w zamian za korzyści materialne lub finansowe. Aby zapobiegać wykorzystywaniu komercyjnemu dzieci i młodzieży Fundacja Dzieci Niczyje realizuje ogólnopolską kampanie „Nie przegraj” w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej”.

Z uwagi na zbliżające się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej „ EURO 2012” Fundacja Dzieci Niczyje przygotowała kampanię informacyjno-edukacyjną pn. „Nie przegraj”. Kampania została objęta honorowym patronatem Komendy Głównej Policji, Komedy Głównej Straży Granicznej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Kampania „Nie przegraj” jest adresowana głównie do dzieci i młodzieży w wieku 13-18 lat oraz kibiców EURO 2012 . Jej pośrednimi adresatami są rodzice, nauczyciele, pedagodzy, opiekunowie, Policja, Straż Graniczna i całe społeczeństwo.

Głównym celem kampanii jest ograniczenie występowania problemu poprzez podniesienie świadomości społecznej oraz ochronę dzieci i młodzieży przed komercyjnym wykorzystywaniem seksualnym, rozumianym jako wykorzystywanie dzieci do świadczenia usług seksualnych w zamian za wynagrodzenie lub inne korzyści. Jej celem jest również uświadomienie potencjalnych sprawców, że nawiązywanie komercyjnych stosunków seksualnych z małoletnimi jest nielegalne. Akcja zwraca także uwagę na fakt, że młodzi ludzie mogą wyglądać na znacznie starszych, niż są w rzeczywistości.

Poprzez takie działania organizatorzy zamierzają przybliżyć adresatom kampanii negatywne konsekwencje podejmowania nieprzemyślanych kontaktów seksualnych oraz wskazać miejsca, do których można zwrócić się o pomoc.

 

Jeżeli jesteś w trudnej sytuacji , zadzwoń pod bezpłatny numer Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116111 lub napisz wiadomość na stronie www.116111.pl

Więcej o kampanii na stronie: http://dzieciofiaryhandlu.fdn.pl/kampania-nie-przegraj

(mat. Fundacja Dzieci Niczyje)

Pliki do pobrania