Kronika 997 - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kronika 997

Data publikacji 14.09.2012

08.09.2012r.

Kradzież paliwa

Około godz. 7.20 do dyżurnego KPP Grajewo zadzwonił mieszkaniec Białaszewa i powiadomił, że dzisiejszej nocy z trzech ciągnikowe rolniczych pozostawionych na posesji zostało skradzione paliwo. W sprawie prowadzone jest postępowanie.

Nietrzeźwy kierujący

Dnia 08.09.2012r. o godz. 16.18 na ul. Wiórowej w Grajewie policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego rowerem. 52-letni mieszkaniec gminy Grajewo miał ponad promil alkoholu w organizmie. Za swoje postępowanie odpowie przed Sądem.

Nietrzeźwy uderzył w drzewo.

O godz. 20.05 grajewscy policjanci udali się na ul. Ekologicznej gdzie według zgłoszenia mężczyzna jadący Honda uderzył w drzewo. Ma miejscu funkcjonariusze ustalili, że 27-letni mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków jazdy, zjechał na pobocze, dachował i uderzył w drzewo. Mieszkaniec gminy Grajewo miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

Zwierze wtargnęło na jezdnie

O godz. 20.35 dyżurny grajewskiej Policji został poinformowany, że na trasie nr 65 przed nadjeżdżający prawidłowo samochód marki Opel wtargnęła krowa. Doszło do zderzania w wyniku, którego został uszkodzony pojazd. Policja ustala właściciela zwierzęcia.

09.09.2012r.

Nietrzeźwy kierujący wjechał do rowu

O godz. 3.50 dyżurny Policji został poinformowany przez dyspozytora pogotowia, że na trasie Niećkowo – Kędziorowo samochód leży w rowie, a w nim uwięziona jest jedna osoba. Pogotowie udzieliło pomocy pasażerowi zastanemu w pojeździe. Na miejscy funkcjonariusze nie zastali jednak kierującego. W trakcie patrolu w miejscowości Szczuczyn policjanci zatrzymali mężczyznę, który przyznał się do kierowania pojazdem. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec gminy Radziłów. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Za swoje niezgodne z prawem zachowanie odpowie przed Sądem.

10.09.2012r.

Najechał na stojący za nim samochód

O godz. 8.20 na ul. Dwornej w Grajewie miała miejsce kolizja drogowa. Kierujący Volkswagenem Golf wykonując manewr cofanie najechał na stojący za nim samochód marki Volkswagen Passat. Kierowca golfa został ukarany mandatem karnym.

Wybicie szyby w ZOZ

O godz. 8.356 pracownik Szpitala w Grajewie poinformował, że w nocy z 9/10 września br. nieznany sprawca dokonał wybicia szyby w portierni ZOZ. Policja ustala sprawce zdarzenia.

Najechał na tył Renault

O godz. 10.20 na ul. Piłsudskiego w Grajewie doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem marki Peugeot nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył poprzedzającego go samochodu osobowego marki Renault. Kierowca Peugeota został ukarany mandatem karnym.

Zjechał na przeciwległy pas ruchu

Około godz. 16.35 na trasie krajowej 61 w miejscowości Rajgród doszło do kolizji. Kierujący Fordem zjechał na przeciwległy pas ruchu gdyż został oślepiany przez słońce i uderzył w samochód ciężarowy Scania. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym. Żadna z osób biorących udział w zdarzeniu nie doznała obrażeń ciała.

Ukradł portfel zza baru

Około godz. 16.42 dyżurny grajewskiej Policji został poinformowany, że w jednym z grajewskich barów doszło do kradzieży portfela. Nieznany sprawca dokonał kradzieży damskiej portmonetki zza z torebki znajdującej się za barem, wraz z zawartością karty do bankomatu oraz pieniędzy. Policja ustala sprawce kradzieży.

Zabrał i uszkodził samochód

Około godz. 16.00 na terenie gminy Wąsosz, 31-letni mieszkaniec powiatu kolneńskiego będąc w stanie nietrzeźwości dokonał zaboru pojazdu marki VW Golf należącego do mieszkańca gm. Szczuczyn w celu jego krótkotrwałego użycia, a następnie porzucił go w stanie uszkodzonym.  Kierujący tym pojazdem posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ww. został zatrzymany przez grajewskich policjantów i teraz za swoje postępowanie odpowie przed Sądem.

Nietrzeźwa kobieta za kierownicą

Około godz. 22.10 w okolicach miejscowości Popowo grajewscy policjanci zatrzymali do kontroli pojazd osobowy marki Fiat. Samochodem kierowała 38-letnia kobieta. W/w. poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 0,53mg/l ; 0,54mg/l. Mieszkanka gminy Grajewo za swoje postępowanie odpowie przed Sądem.

11.09.2012r.

Kolizja z udziałem rowerzysty

O godz. 7.10 dyżurny grajewskiej Policji został poinformowany, że na Osiedlu Broniewskiego w Grajewie miało miejsce zdarzenie drogowe.  Na miejscu policjant ustalił, iż kobieta kierująca Fordem nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście w wyniku, czego doszło do zderzenia. Uczestnicy kolizji nie doznali żadnych obrażeń. Kobietę ukarano mandatem karnym.

Kradzież pieniędzy z samochodu

O godz. 9.05 do Komendy Powiatowej Policji w Grajewie zadzwonił mieszkaniec Grajewa i zgłosił, iż z zaparkowanego na posesji samochodu nieznany sprawca po uprzednim wybiciu szyby dokonał kradzież pieniędzy w kwocie 800zl oraz kołowrotka wędkarskiego. Policja ustala sprawce kradzieży.

Plantacja konopi indyjskiej w Szczuczynie

W związku z pozyskaną informacją grajewscy policjanci dokonali przeszukań pomieszczeń mieszkalnych oraz gospodarczych 19 i 26 letniego mieszkańca Szczuczyna. U mężczyzn łącznie ujawniono 1,9 gr. suszu marihuany. 26-letni mieszkaniec Szczuczyna oświadczyła, że susz posiada z własnej plantacji. Policjanci wraz z mężczyzna udali się we wskazane miejsce gdzie ujawniono dwie łodygi konopi indyjskiej. Mężczyzna przyznał się, że z uprawy pozyskał około 40gr. marihuana, z czego około 20gr. udzielił 19-latkowi. Resztę pozyskanego suszu przeznaczył na własny użytek. Mężczyznom zostały postawione zarzuty, obaj za swoje postępowanie odpowiedzą przed Sądem. 

Podwójny nietrzeźwy kierujący

O godz.. 15.30 nietrzeźwy mieszkaniec gminy Radziłów kierując samochodem osobowym wjechał do rowu, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia, po czym przesiadł się na rower. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Nietrzeźwy jechał sieczkarnią do kukurydzy

O godz. 23.10 grajewscy policjanci w miejscowości Danówek zatrzymali nietrzeźwego kierującego maszyną rolniczą tj. sieczkarnia kukurydzy. 43-letni mieszkaniec gminy Grajewo, za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed Sądem

12.09.2012r.

Zatrzymany poszukiwany

O godz. 9.10 na ul. Dwornej w Grajewie policjanci zatrzymali 54-letniego mieszkańca gminy prostki, który był osobą poszukiwaną w celu osadzenia w AŚ Białystok. 

Pękła opona w Volvo

O godz. 10.45 z polecenia dyżurnego grajewscy policjanci udali się na trasę krajową nr 61, gdzie na wysokości miejscowości Toczyłowo doszło do zdarzenia drogowego. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że podczas drogi w samochodzie osobowym Volvo pękła tylna lewa opona. W wyniku pęknięcia doszło do wywrócenia lawety z samochodem marki Audi, które to ciągnęło Volvo. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Kradzież motoroweru

O godz. 13.10 mieszkaniec Grajewa poinformował, iż w terminie od 31 sierpnia do 7 września został skradziony niezarejestrowany motorower marki Peugeot o wartości 700zł.

Kradzież telefonu

O godz. 14.45 dyżurny grajewskiej policji został poinformowany, iż w przychodni Szpitala w Grajewie w nieustalonych okolicznościach doszło do kradzieży telefonu komórkowego marki Nokia o wartości 350zl na szkodę zgłaszającej.

Najechał na tył Volkswagena

O godz. 15.50 w związku ze zgłoszeniem grajewscy policjanci udali się na trasę krajową nr 61 do miejscowości Guty gmina Szczuczyn. Na miejscu okazało się, że jadący w stronę Szczuczyna 34-latni kierowca Fiata nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go Volkswagena Passata. Gdy kierujący Volkswagenem zwolnił w celu wykonania manewru skrętu w prawą, kierujący Fiatem najechał na tył Volkswagena. 34-letni mieszkaniec gminy Szczuczyn został ukarany manatem karnym.

Potrącenie na przejściu dla pieszych

O godz. 19.30 doszło do potrącenia pieszego. Mieszkaniec gminy Łomża, jadąc droga krajową 61 w kierunku Łomży potrącił na przejściu dla pieszych szesnastolatkę. Dziewczyna miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Świadkowie zdarzenia oświadczyli, że dziewczyna przechodząc przed przejście dla pieszych, po pokonaniu jednego pasa ruchu cofnęła się wprost pod samochód. Kierowca Mercedesa nie zdarzył zahamować i doszło do potrącenia. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają grajewscy policjanci.

Zatrzymany sprawca kradzieży

Dziś grajewscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży damskich portmonetek. Mieszkaniec Szczytna na przełomie sierpnia i września dokonał dwóch kradzieży damskich portfeli, a także kartonu papierosów z niezabezpieczonego samochodu. 42- latek usłyszał zarzuty i teraz za swoje postępowanie odpowie przed Sądem.

Kradzież plecaka

O godz. 15.00 mieszkaniec Białegostoku poinformował, że na jednym z parkingów w Grajewie z niezamkniętego samochodu został skradziony Pleck wraz z dowodem osobistym, oraz pieniędzmi. Mężczyzna oświadczył, że w pobliżu znalazł w śmietniku swój portfel jednak był on już pusty. Policja ustala sprawce kradzieży.

Pożar toalety

Około godz. 16.13 dyżurny komendy został anonimowo powiadomiony, że na Osiedlu Południe z przenośnej toalety wydobywa się dym. Policjanci na miejscu ustalili, że całkowitemu spaleniu uległa przenośna toaleta o wartości 100zł należąca do firmy „Watex”.

14.09.2012r.

Kradzież w szkole

O godz. 8.055 pedagog szkolony poinformował dyżurnego, że w jednej z klas szkolnych został skradziony portfel na szkodę jednej z uczennic. W skradzionym portfelu były pieniądze w kwocie 70zł.

Poszukiwany listem gończym

O godz. 12.30 grajewscy policjanci zatrzymali 17-letniego mieszkańca gm. Prostki, który był poszukiwany listem gończym.