Kolejna edycja konkursu „WYRÓŻNIENIE BIAŁEJ WSTĄŻKI 2012” - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna edycja konkursu „WYRÓŻNIENIE BIAŁEJ WSTĄŻKI 2012”

Data publikacji 11.10.2012

Konkurs ten jest częścią międzynarodowej Kampanii „Białej Wstążki”.  Odbywa się w dniach międzynarodowej kampanii „16 dni przeciwko przemocy ze względu na płeć”. Kampania ta odbywa się w terminie od 25 listopada do 10 grudnia. Pomysłodawcami „Wyróżnienia Białej Wstążki” są dwaj policjanci. Celem konkursu jest wyróżnienie mężczyzn, którzy aktywnie sprzeciwiają się przemocy i dyskryminacji kobiet. Inicjatywa ta pokazuje wszystkim, że istnieją mężczyźni, którzy nie tylko nie stosują przemocy wobec kobiet, ale także reagują na wszelkie przejawy takiego zachowania, wspierają krzywdzone kobiety i jednoznacznie opowiadają się po ich stronie. „Biała Wstążka” jest to odznaczenie przyznawane za konkretne działania, mające na celu wyróżnienie  mężczyzn, którzy pomagają krzywdzonym kobietom oraz zachęcenie innych do takiego postępowania.

Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie i wytypowaniu mężczyzny, który poprzez swoją działalność pomaga kobietom dotkniętym przemocą.

Zgłoszenia do konkursu „Wyróżnienie Białej Wstążki” przyjmowane są do 15 listopada 2012r. Szczegóły dotyczące kampanii znajdą państwo na oficjalnej stronie: www.bialawstazka.org.