Kronika 997 - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kronika 997

Data publikacji 19.10.2012

12.10.2012r.

Uderzyła w tył Audi

Na ulicy Konstytucji 3-go Maja 32 – letnia kobieta kierująca Audi nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego jej pojazdu i uderzyła w jego tył. Kierującym był 38 –letni mieszkaniec Grajewa, który kierował również Audi. Kobietę ukarano mandatem karnym.

13.10.2012r.

Kolizja z Orłem

O godz. 9.40 na trasie Grajewo – Popowo doszło do zdarzenia drogowego.  W jadącego Fiatem 63 – letniego mieszkańca gminy Ełk uderzył Orzeł przelatujący nad jezdnią. W pojeździe zostało uszkodzone boczne lusterko.

Nie ustąpił pierwszeństwa

Około godz. 12.35 na trasie Grajewo – Kacprowo doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Jadący Oplem 18 – letni mieszkaniec Goniądza podczas zmiany pasa ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu Oplem 45 – letniemu mieszkańcowi gminy Wąsosz. Kierujący Oplem został ukarany mandatem karnym.

Cieknący olej przyczyną dachowania

O godz. 13.30 grajewski dyżurny został poinformowany, że na trasie Guty – Szczuczyn dachował samochód osobowy. Na miejscu okazało się, że kobieta kierując Renault wpadła w poślizg na łuku drogi w wyniku czego doszło do dachowania. Przyczyną poślizgu był olej znajdujący się na jezdni, który wyciekł z innego pojazdu. Policjanci opatrolowali trasę jednak nie napotkali pojazdu, z którego mógł pochodzić wyciek.

14.10.2012r.

Pijani jechali z 3-letnim dzieckiem

Grajewscy policjanci zatrzymali dwóch pijanych mężczyzn, którzy na zmianę kierowali mitsubishi. Starszy z nich zabrał ze sobą w podróż 3-letnią córkę. W takim stanie odwozili do domu swojego mocno nietrzeźwego znajomego. Badanie alkomatem wykazało u 36-latka ponad 2 promile alkoholu w organizmie, natomiast jego o 10 lat młodszy kolega miał blisko 2,8 promila. Teraz obaj kierowcy za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Nadmierna prędkość powodem dachowania

O godz. 12.00 na trasie Białaszewo – Klimaszewnica doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący Oplem 43 – letni mieszkaniec gminy Grajewo nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i w wyniku tego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, po czym Opel dachował. Kierujący pojazdem nie doznał żadnych poważnych obrażeń ciała. Kierując Oplem został ukarana mandatem karnym.

15.10.2012r.

Nietrzeźwy kierujący nie zdążył odjechać z parkingu

O godz. 15.24 na Os. Południe miało miejsce zdarzenie drogowe. Kierujący Oplem nie zachował szczególnej ostrożności podczas wykonywania manewru cofania. 59 – latek w wyniku tego uderzył w stojący za nim Alfa Romeo. Policjanci na miejscu przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu, które wykazało, że kierujący miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Dachował nieletni kierujący

Wczoraj o godz. 19.09 trzech młodych mężczyzn jadących Tico, dachowało na ul. Marii Konopnickiej. Z miejsca zdarzenia uciekł kierujący. Dwaj pozostali mężczyźni byli nietrzeźwi. Jak się później okazało kierującym był 16 – letni mężczyzna, który w organizmie miał śladowe ilości alkoholu. Za swoje postępowanie odpowie przed Sądem dla Nieletnich.

16.10.2012r.

Sprawcy rozboju zatrzymani

Grajewscy policjanci zatrzymali sprawców rozboju, do którego doszło na miejskiej targowicy. Jeden z nich przebywa już w areszcie, natomiast dwóch pozostałych wpadło w ręce mundurowych dziś rano. Sprawcami jest dwóch braci w wieku 16 i 19 lat oraz ich 21 – letni kolega. Sprawcy pobili swoja ofiarę kopiąc go i uderzając po całym ciele, a dodatkowo dokonali kradzieży o łącznej wartości 2500zł, Teraz wszyscy trzej za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Zderzenie trzech pojazdów

Wczoraj o godz. 15.45 dyżurny grajewskiej Policji został poinformowany, że na trasie Rajgród – Tama doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów. Na miejsce natychmiast skierował on policjantów. Funkcjonariusze ustalili, że 28 – latek kierujący IVECO jadąc w kierunku miejscowości Tama nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. W wyniku tego uderzył w Audi, którego kierowcą był 21 – latek. Audi pod wpływem uderzenia najechało na jadącego przed nim Mercedesa, którym kierował 29 – letni mężczyzna. Przybyła na miejsce załoga pogotowia ratunkowego na miejscu udzieliła pomocy medycznej osobom biorącym udział w zdarzeniu. W związku z powyższym kierujący IVECO został ukarany mandatem karnym. 

Pieszy sprawcą kolizji

Wczoraj, o godz. 12.20 grajewski dyżurny został poinformowany, że na ulicy Ełckiej miało miejsce potrącenie pieszego. Natychmiast na miejsce skierował patrol Policji. Na miejscu okazało się, że  kierujący Volkswagenem 53 – letni mieszkaniec Szczuczyna potrącił mężczyznę na przejściu dla pieszych. Jak się okazało 32 – letni  mieszkaniec Grajewa będąc w stanie nietrzeźwości wszedł na przejście dla pieszych w chwili, gdy pojazd znajdował się już na pasach. Sprawca kolizji czyli 32 –letni grajewianin, który w organizmie miał prawie 2,3 promila w organizmie z ogólnymi potłuczeniami został zabrany przez karetkę pogotowia do szpitala.

17.10.2012r.

Nietrzeźwy spowodował kolizję

Około godz. 15.20 dyżurny grajewskiej Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące kolizji na ul. Wojska Polskiego w Grajewie. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 54 – letni mężczyzna kierujący samochodem marki Saab podczas wyjeżdżania z parkingu, cofając uderzył w prawidłowo jadącego Seata, które kierowca była 48 – letnia kobieta. Policjanci poddali kierowców badaniu na zawartość alkoholu, które wykazało, że 54 – letni sprawca kolizji miał w organizmie pawie 0,6 promila alkoholu.  Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed Sądem.

18.10.2012r.

Kolizja w Rudzie

Około godz. 9.15 w miejscowości Ruda doszło do zdarzenia drogowego. 54 – letni mężczyzna kierujący Skodą wykonał nieprawidłowy manewr cofania i uderzył w jadącego prawidłowo Volkswagena, którym kierowała 35 – letnia kobieta. Kierujący skoda został ukarany mandatem karnym.  

Kolizja na ul. Piłsudskiego

Około godz. 9.55 na ul. Piłsudskiego w Grajewie doszło do kolizji. 38 – letni mężczyzna kierujący Volvo wykonał nieprawidłowy manewr wyprzedzania w wyniku, którego uderzył w jadące prawidłowo BMW. Kierujący Volvo został ukarany mandatem karnym.

Zderzenie na Wojska Polskiego

Około godz. 15.45 na ul. Wojska polskiego w Grajewie doszło do kolizji dwóch pojazdów.  23 – letni mężczyzna kierujący BMW nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego do Volkswagena i uderzył w jego tył. Kierująca Volkswagenem była 26 – letnia mieszkanka gminy Grajewo. Kierujący BMW został ukarany mandatem karnym.