Kronika 997 - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kronika 997

Data publikacji 26.10.2012

19.10.2012r.

Nietrzeźwy rowerzysta

Grajewscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego rowerem. 34 – letni mieszkaniec Radziłowa jadący jednośladem miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.  Za swoje postępowanie odpowie przed Sądem.

Nietrzeźwy kierujący

W miejscowości Białaszewo grajewscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego osobowym Suzuki. 19 – letni mieszkaniec Szczuczyna miał ponad 1, 5 promile alkoholu w organizmie.  Za swoje postępowanie odpowie przed Sądem.

Nie ufaj bezGRANICznie

W ramach działań dotyczących akcji „Nie ufaj bezgranicznie”, która dotyczy walki z handlem ludźmi grajewscy policjanci przeprowadzili spotkania w szkołach ponadgimnazjalnych. Celem spotkań było upowszechnienie informacji na temat zagrożeń związanych z wyjazdami za granice.

20.10.2012r.

Kolizja na ul. Koszarowej

O godz. 19.35 dyżurny z Grajewa otrzymał informacje, że na ul. Koszarowej doszło do kolizji. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 54 – latek kierujący Fordem nie zachował szczególnej ostrożności i podczas wykonywania manewru cofania uderzył w Opla Vectre. Kierujący Fordem został ukarany mandatem karnym.  

Zwierze wtargnęło na jezdnie

O godz. 4,50 na trasie Szczuczyn - Obrytki przed jadący prawidłowo Renault wtargnęła Sarna. 56 – letni kierujący nie doznał obrażeń ciała.

21.10.2012r.

Zasnął za kierownicą

Na trasie Grajewo – Rajgród o godz. 7,20 miało miejsce zdarzenie drogowe.  29 – letni obywatel Czech kierujący Volkswagenem zasnął za kierownica i w wyniku tego zjechał do rowu. Kierowca nie doznał żadnych poważnych obrażeń ciała.

Pobicie w Wierzbowie

W nocy dyżurny grajewskiej Policji otrzymał telefoniczną informację ze Szpitala Ogólnego w Grajewie, iż został przywieziony tam pobity mężczyzna. Policjanci na miejscu ustalili, że pobity to 39 – letni mieszkaniec gminy Grajewo. Policjanci ustalają szczegóły tego zdarzenia.

22.10.2012r.

Nietrzeźwy kierujący

O godz. 0,35 w Szczuczynie policjanci zatrzymali 71 – latka kierującego Fordem. Jak się okazało mieszkaniec Pisza miał w organizmie ponad 1,4 promila alkoholu. Za swoje postępowanie odpowie przed Sadem.  

Kolizja dwóch pojazdów

Około godz. 11,05 w Grajewie na ul. Konsytuacji 3-go Maja doszło o kolizji. 65 – letni kierujący Seatem nie udzielił pierwszeństwa przejazdu dla prawidłowo jadącego Daewoo. Za to wykroczenie został ukarany mandatem karnym.

23.10.2012r.

Przywłaszczenie telefonu

O godz. 10.50 do dyżurnego grajewskiej Policji zgłosiła się mieszkanka miasta. Kobieta oświadczyła, że dnia 20 października 2012, jest małoletni syn będąc na dyskotece w jednym z grajewskich gimnazjów utracił telefon komórkowy o wartości 400zł. Policjanci wyjaśniają okoliczności zaistniałego zdarzenia.

Zderzenie osobówki z samochodem ciężarowym

O godz. 7.10 dyżurny Grajewa otrzymał telefoniczna informacje, że na trasie krajowej 61 na wysokości miejscowości Wólka Mała doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Na miejscu okazało się, że 44 – letni obywatel Białorusi kierujący samochodem ciężarowym DAF nie zachował bezpiecznej odległości podczas wykonywania manewru wymijania i uderzył w Daewoo, którego kierowca był 68 – letni mieszkaniec Suwałk.

24.10.2012r.

Kolizja w Szczuczynie

O godz. 11,35 na ul. Krzywej w Szczuczynie miało miejsce zdarzenie drogowe. 63 – letni kierujący Audi, mieszkaniec Wąsosz, wykonując manewr cofania uderzył w zaparkowanego za nim mercedesa. Kierującego ukarano mandatem karnym.

Działania „BŁYSK” w Grajewie

W trosce o niechronionych uczestników ruchu drogowego grajewscy policjanci prowadzą codziennie działania „BŁYSK”. Mają one na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa pieszym, a tym samym ograniczenie zdarzeń drogowych z ich udziałem.

Ukradł studzienkę i został zatrzymany

Grajewscy policjanci zatrzymali 25–latka, który w ubiegły piątek ukradł ruszt studzienki. Sprawca za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem.

25.10.2012r.

Policjanci z Grajewa zwycięzcami

Na terenie byłej jednostki – 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie pod patronem Dowódcy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, Starosty Grajewskiego i Burmistrza Miasta Grajewo odbyły się III MUNDUROWE MANEWRY „ Zdobywanie Jednostki ”. W zawodach wzięło udział 12 drużyn mundurowych oraz 16 cywilnych, w których skład wchodzili gimnazjaliści. Zawodnicy rywalizowali w pięciu konkurencjach: biegacz, cyklop, strzelec, pompa, flaga. Drużyna Komendy Powiatowej Policji w Grajewie zajęła I miejsce.

Sprawcy pobicia zatrzymani

Grajewscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców pobicia, którzy 21.10.2012 dotkliwie pobili 39 - laka. Mężczyźni w wieku 27 i 31 lat dotkliwie pobili mieszkańca gminy Grajewo, w wyniku, czego trafił on do szpitala. Mężczyźni za swoje postępowanie odpowiedzą przed Sądem.

Grajewscy policjanci z wizytą w Gimnazjum

Grajewscy policjanci udali się do Publicznego Gimnazjum w Wąsoszu celem omówienia z młodzieżą zagadnień dotyczących odpowiedzialności prawnej nieletnich. Na spotkaniach poruszane zostały tematy dotyczące konsekwencji prawnych wynikających z niewłaściwych zachowań, mogących świadczyć o tzw. demoralizacji, jak też o konsekwencjach popełniania czynów karalnych.

Egzamin na kartę motorowerową

Po raz kolejny grajewscy policjanci przeprowadzili egzamin na kartę motorowerową wśród uczniów Publicznego Gimnazjum w Wąsoszu. Tradycyjnie cieszył się on dużą popularnością zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt. Do egzaminu przystąpiło 20 Gimnazjalistów. Cześć teoretyczną zdało 100% uczniów natomiast praktykę osiemnastu.

26.10.2012r.

Usiłowanie kradzieży samochodu

O 6.58 do dyżurnego grajewskiej Policji zgłosił się mieszkaniec miasta i zawiadomił o usiłowaniu kradzieży samochodu. Mężczyzna oświadczył, że w nocy ktoś próbował dokonać kradzież należącego do jego ojca Volkswagena Passata. W pojeździe wymontowana była stacyjka i leżała ona na siedzeniu samochodu. Pojazd zaparkowany był na parkingu przyblokowym. Grajewscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.