Akcja "ZNICZ 2012" - podsumowanie - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja "ZNICZ 2012" - podsumowanie

Data publikacji 05.11.2012

Prawie 170 mandatów karnych, 1 nietrzeźwy kierujący oraz 7 kolizji drogowych. Grajewscy policjanci podsumowują akcję znicz.

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej czuwali nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Funkcjonariusze byli obecni na ulicach miasta oraz ciągach komunikacyjnych prowadzących do cmentarzy. W czasie kontroli zwracali szczególna uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazów i sposób przewożenia dzieci.

Podczas tegorocznej akcji znicz grajewscy policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń drogowych. W trwających czterech dni działaniach wzięło udział łącznie 125 policjantów, którzy byli wspomagani przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej. W czasie trwania akcji zaistniało 7 kolizji. Niestety nie wszyscy kierowcy zastosowali się do policyjnych apeli dotyczących bezpiecznej jazdy. Prawie 170 z nich zostało ukaranych mandatami karnymi, z czego zdecydowana większość dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości. Policjanci zatrzymali również jednego uczestnika ruchu, który zdecydował się wsiąść za kierownicę po alkoholu.