Podlascy policjanci wciąż pomagają potrzebującym - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podlascy policjanci wciąż pomagają potrzebującym

Data publikacji 24.12.2012

W miniony weekend podlascy policjanci interweniowali wobec 9 osób narażonych na wychłodzenie organizmu. W okresie zimowym funkcjonariusze każdego dnia odwiedzają osoby starsze, samotne, nadużywające alkoholu czy niezaradne życiowo. Mundurowi sprawdzają również pustostany oraz miejsca gromadzenia się osób bezdomnych, reagują także na każdy sygnał o osobie potrzebującej pomocy. Wszystko w ramach programu „Nie bądźmy obojętni”.

Tylko w miniony weekend podlascy policjanci dziewięciokrotnie interweniowali wobec osób narażonych na wychłodzenie organizmu. W tym czasie mundurowi z Grajewa pomogli pięciu takim osobom. W piątek funkcjonariusze podczas sprawdzania pustostanów przy ulicy Puławskiego znaleźli leżącego mężczyznę. 48-latek był mocno wyziębiony i szybko został przewieziony do szpitala. Tego samego dnia policjanci otrzymali także zgłoszenie, że na ulicy Szkolnej w śniegu leży mężczyzna. Okazało się, że 30-latek był pod wpływem alkoholu. Został odwieziony do domu. Natomiast w sobotę w miejscowości Słucz w opuszczonym budynku mundurowi znaleźli 50-latka. W pomieszczeniu, w którym przebywał panowała temperatura poniżej 0˚C. Mężczyzna noc spędził w pomieszczeniach komendy. Kolejny sygnał mundurowi otrzymali od przechodnia, który zauważył leżącą w śniegu kobietę na ulicy Wojska Polskiego. Na miejscu okazało się, że 29-latka była pijana. Policjanci odwieźli ją do domu i przekazali pod opiekę rodzinie. Następne zgłoszenie dotyczyło młodego mężczyzny leżącego bez wierzchnich ubrań na śniegu na Osiedlu Centrum. Wyziębionego 30-latka policjanci przewieźli do miejsca zamieszkania.

Natomiast kolneńscy policjanci podczas weekendu udzielili pomocy czterem osobom narażonym na wychłodzenie. Jedna z nich została uratowana od zamarznięcia dzięki anonimowemu telefonicznemu zgłoszeniu. W trzech przypadkach zmarznięci mężczyźni zostali odwiezieni do miejsc zamieszkania i przekazani pod opiekę rodzinie, kobiecie zaś potrzebna była pomoc medyczna.

Podlascy policjanci ponownie apelują!!! NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI i reagujmy w tego typu sytuacjach powiadamiając odpowiednie służby.W przypadku zauważenia osób narażonych na wychłodzenie organizmu, jak najszybciej zgłośmy ten fakt Policji pod numerem telefonu 997 lub komórkowym 112, pogotowiu ratunkowemu - 999, straży miejskiej – 986, bądź też zadzwońmy pod bezpłatny całodobowy numer telefonu Centrum Kryzysowego Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku – 800 444 989. Ponadto, na terenie Białegostoku trwa także akcja Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku „Zimowy Ratownik”. W jej ramach można anonimowocałodobowozadzwonić na numer telefonu „Zimowego Ratownika” - /85/ 670 27 37 informując o osobach potrzebujących pomocy.

żródło: KWP Białystok