Śmiertelna ofiara zimy w powiecie grajewskim - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelna ofiara zimy w powiecie grajewskim

Data publikacji 01.02.2013

Wczoraj w godzinach porannych, w rowie przy ul. Kopernika w Grajewie znaleziono ciało mężczyzny. Jak się okazało 59-letni mieszkaniec miasta zmarł najprawdopodobniej w wyniku wychłodzenia organizmu.

Wczoraj w godzinach rannych dyżurny grajewskiej Policji został poinformowany o tym, że w przydrożnym rowie przy ul. Kopernika w Grajewie leży mężczyzna, który nie daje oznak życia. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci oraz karetka pogotowia ratunkowego. Niestety mężczyzna już nie żył. Przyczyną śmierci 59 – letniego mieszkańca miasta było najprawdopodobniej wychłodzenie organizmu. Wstępnie wykluczono by do jego śmierci przyczyniły się osoby trzecie.  Mężczyzna był ostatni raz widziany poprzedniego dnia, gdy spożywał alkohol. Jest to pierwsza ofiara tegorocznej zimy w powiecie grajewskim.

Podlascy policjanci ponownie apelują!!! NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI i reagujmy w tego typu sytuacjach powiadamiając odpowiednie służby. W przypadku zauważenia osób narażonych na wychłodzenie organizmu, jak najszybciej zgłośmy ten fakt Policji pod numerem telefonu 997 lub komórkowym 112, pogotowiu ratunkowemu - 999, straży miejskiej – 986, bądź też zadzwońmy pod bezpłatny całodobowy numer telefonu Centrum Kryzysowego Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku – 800 444 989. Ponadto, na terenie Białegostoku trwa także akcja Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku „Zimowy Ratownik”. W jej ramach można anonimowo całodobowo zadzwonić na numer telefonu „Zimowego Ratownika” - /85/ 670 27 37 informując o osobach potrzebujących pomocy.