Uwaga na oszustów oferujących telewizję cyfrową - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na oszustów oferujących telewizję cyfrową

Data publikacji 21.05.2013

Nadciąga era telewizji cyfrowej. Do końca 2013 roku w Polsce zastąpi ona telewizję analogową. Oszuści nie śpią. Z uwagi na fakt, że dla wielu osób cyfryzacja nadal jest wielką niewiadomą, niektórzy próbują to wykorzystywać.

Policja odnotowuje przypadki nieuczciwych akwizytorów i sprzedawców, którzy powołując się na nieprawdziwe informacje, namawiają do kupna np. odbiorników satelitarnych i podpisywania umów abonamentowych, wmawiając, że są one niezbędne do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Ponadto niektórzy oszuści, podając się za przedstawicieli operatorów telewizji cyfrowej, przekonują najczęściej starszych ludzi, że odpłatnie przestroją im telewizor, aby odbierał sygnał cyfrowy. Dość często proponują także kupno dekodera, którego nigdy nie dostarczają lub który sprzedają drożej, niż wynosi cena rynkowa. Naciągacze biorą pieniądze i bezpowrotnie znikają.

Apelujemy!!!


Zanim dokonamy decyzji, trzeba dokładnie czytać umowę i kilkakrotnie zastanowić się nad tym, czy jest to opłacalne. Pamiętajmy telewizja cyfrowa jest zupełnie darmowa, a do jej odbioru wystarczą nowsze modele telewizorów czy też specjalny dekoder DVB-T, który można kupić już za około 100zł.

Zgodnie z Ustawą o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny z dnia 2 marca 2000r., konsument, który zawarł umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni od zawarcia umowy. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.