Odpowiedzą za sprzedaż alkoholu małoletnim - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za sprzedaż alkoholu małoletnim

Data publikacji 07.10.2013

Funkcjonariusze grajewskiej Policji zatrzymali czterech nieletnich znajdujących się pod wpływem alkoholu. Mundurowi ustalili, że alkohol nastolatkom sprzedały najprawdopodobniej ekspedientki jednego z miejscowych sklepów.

W miniony piątek, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Grajewie patrolując ulice miasta podjęli interwencję wobec 15-letniego mieszkańca miasta. Okazało się, że chłopak znajdował się pod wpływem alkoholu. Policjanci ustalili, że nastolatek alkohol spożywał wspólnie z trzema rówieśnikami. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości całej czwórki. Badanie alkomatem wykazało od blisko pół do promila alkoholu w ich organizmach. Z dotychczasowych informacji funkcjonariuszy wynika, że małoletni pili piwo, które sprzedały im najprawdopodobniej ekspedientki jednego z miejskich sklepów. Nastolatkowie zostali przekazani opiekunom, a szczegóły zdarzenia wyjaśniają teraz grajewscy policjanci.

Policjanci przypominają także, że sprzedaż alkoholu osobom małoletnim jest przestępstwem. Pamiętajmy, że brak reakcji dorosłych na takie zachowania powoduje, że młodzi ludzie odbierają to jako przyzwolenie na łamanie prawa i robią to coraz odważniej i częściej. POLSKIE PRAWO ZABRANIA SPRZEDAŻY I PODAWANIA NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH OSOBOM NIEPEŁNOLETNIM – określa to ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982 r.. W przypadku stwierdzenia złamania takiego zakazu przewiduje ona m. in. cofnięcie zezwolenia na sprzedaż alkoholu.