Policjanci w trosce o bezpieczeństwo pieszych - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w trosce o bezpieczeństwo pieszych

Data publikacji 17.11.2014

Grajewscy funkcjonariusze, mając na uwadze bezpieczeństwo pieszych, podczas spotkań profilaktycznych rozdawali elementy odblaskowe. Tym razem otrzymali je uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 3 w Grajewie.


  Z uwagi na przepis, który wszedł w życie 31 sierpnia 2014r., mówiący o tym, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących, grajewscy policjanci rozdali elementy odblaskowe uczniom Publicznego Gimnazjum nr 3 w Grajewie. Za brak takiego elementu odblaskowego groził mandat – od 20 do 500 zł.
  Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają  kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.
 

Pamiętaj!
BĄDŹ WIDOCZNY – NOŚ ODBLASKI!źródło – oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Grajewie

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl