Policjanci przypominali o noszeniu odblasków - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przypominali o noszeniu odblasków

Data publikacji 27.11.2014

Grajewscy mundurowi odwiedzili uczniów klas trzecich ze Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Grajewie. Spotkanie było okazja do przypomnienia o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym i potrzebie noszenia elementów odblaskowych.

Wczoraj funkcjonariusze grajewskiej komendy Policji spotkali się z uczniami klas trzecich Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Grajewie. Na spotkaniu mundurowi omówili tematykę dotyczącą bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza pieszych. Spotkanie było doskonałą okazją do przypomnienia o potrzebie używania elementów odblaskowych.

Policjanci apelują!

Wcześnie zapada zmrok. Osoby poruszające się po zmierzchu są często niewidoczne dla kierujących pojazdami a przez to narażone na ryzyko stania się ofiarą kolizji czy wypadku drogowego. Noszenie elementów odblaskowych może w znacznym stopniu to ryzyko zminimalizować. Dlatego nośmy odblaski, bo te niepozorne elementy mogą nam uratować życie. Przypominamy, że wszyscy piesi, niezależnie od wieku, którzy poruszają się po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym obowiązani są do noszenia odblasków.