„Drogie papierosy” - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Drogie papierosy”

Data publikacji 04.02.2009

Bielscy policjanci sprawdzali czy alkohol lub papierosy nie trafiają w ręce dzieci. W jednym ze sklepów byli świadkami sprzedaży papierosów „na sztuki” dwóm gimnazjalistom. Chłopcy zostali przekazani rodzicom zaś ekspedientka odpowie przed sądem.

Policjanci z komendy powiatowej w Bielsku Podlaskim od kilku lat walczą z przypadkami sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych osobom małoletnim. Działania takie są prowadzone w ramach programu „Stop patologiom”. W minioną sobotę mundurowi kontrolowali punkty sprzedaży alkoholu i papierosów na terenie miasta. W jednym z osiedlowych sklepików zobaczyli dwóch chłopców próbujących kupić papierosy. Ekspedientka nie wiedziała, że jest obserwowana przez funkcjonariuszy. Sprzedała młodym klientom osiem papierosów „na sztuki”. Policjanci wylegitymowali zaskoczoną sprzedawczynię oraz kupujących. Chłopcy byli uczniami gimnazjum. Prawdopodobnie chcieli poczuć się jak dorośli. Zostali  przekazani pod baczniejszą opiekę rodzicom. Ekspedientka, za swoją lekkomyślność odpowie przed sądem. Grozi jej wysoka grzywna.

Bielscy policjanci zapowiadają kolejne kontrole sklepów sprzedających alkohol i papierosy. Będą dalej walczyć z niefrasobliwymi sprzedawcami.

źródło – oficer prasowy KPP w Bielsku Podlaskim