Podsumowanie pierwszego wakacyjnego weekendu w powiecie grajewskim - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie pierwszego wakacyjnego weekendu w powiecie grajewskim

Data publikacji 30.06.2015

Pierwszy wakacyjny weekend za nami. Grajewscy policjanci podsumowali działania „Bezpieczny weekend”, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców jak i turystów odwiedzających nasz powiat.

Miniony weekend był czasem wytężonej pracy policjantów grajewskiej drogówki. Jak co roku czuwali oni nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek. Na drogach powiatu grajewskiego można było spotkać więcej patroli. Mundurowi sprawdzali czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach poruszał się także radiowóz nieoznakowany wyposażony w wideorejestrator - dzięki wykorzystaniu takiego sprzętu policjantom łatwiej ścigać piratów drogowych.

Od piątku do niedzieli na drogach powiatu grajewskiego doszło do 3 kolizji. Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 4 pijanym kierującym. Nałożyli 138 mandatów karnych, w tym 99 mandatów za przekroczenie prędkości. Cztery osoby straciły prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50km/h w terenie zabudowanym. Policjantów najbardziej cieszy fakt, iż na drogach naszego powiatu nie doszło do żadnego tragicznego zdarzenia – nie było ofiar w ludziach.

Policja po raz kolejny apeluje do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego! Pamiętajmy, że brawura, lekkomyślność i nadmierna prędkość to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych.