Obchody Święta Podlaskiej Policji - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Obchody Święta Podlaskiej Policji

Data publikacji 17.07.2015

Podlaskie obchody święta Policji odbyły się wczoraj w Białymstoku. Grajewscy policjanci odebrali odznaczenia i akty nominacji na wyższe stopnie policyjne. Ponadto nasza komenda zorganizowała stoisko profilaktyczne.

Polska Policja istnieje już 96 lat. Wczoraj swoje święto obchodzili podlascy policjanci. W Białymstoku na Rynku Kościuszki, przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, z okazji Święta  Policji, w obecności zaproszonych gości podlascy funkcjonariusze odebrali odznaczenia i akty nominacji na wyższe stopnie policyjne. Do grajewskich funkcjonariuszy trafił złoty oraz 3 srebrne Medale za Długoletnią Służbę oraz srebrna Odznaka Zasłużonego Policjanta. Ponadto, z myślą o lokalnej społeczności, mundurowi zorganizowali festyn rodzinny, na którym stoisko profilaktyczne z atrakcjami i konkursami dla najmłodszych wystawiła także  Komenda Powiatowa Policji w Grajewie. Można tam było obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie, nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. Grajewscy Policjanci zorganizowali także konkursy z nagrodami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Grajewie, Urząd Miasta Grajewo, Urząd Miejski w Szczuczynie, Urząd Miejski w Rajgrodzie, Nadleśnictwo Rajgród, Bank Spółdzielczy w Szczuczynie. Nasz region reprezentował grajewski wilk, z którym można było m.in. zrobić zdjęcia.

Uroczystości uświetniła Kompania Reprezentacyjna Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku i występ Orkiestry Reprezentacyjnej Policji pod batutą mł. insp. Janusza Trzepizura.

Zapraszamy bardzo serdecznie mieszkańców powiatu grajewskiego na uroczystość obchodów święta grajewskiej Policji, która odbędzie się 21 lipca o godz. 13.00 przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Grajewie przy ul. Wojska Polskiego 74a.