Grajewscy policjanci dla bezpieczeństwa kierujących - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Grajewscy policjanci dla bezpieczeństwa kierujących

Data publikacji 27.07.2015

W miniony piątek grajewscy policjanci wspólnie z pracownicą Sanepidu prowadzili działania „Wakacje bez uzależnień ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa zmotoryzowanych uczestników ruchu.

W miniony piątek grajewscy policjanci wspólnie z pracownicą Sanepidu prowadzili działania „Wakacje bez uzależnień ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa zmotoryzowanych uczestników ruchu. Podczas akcji rozpowszechniano informacje na temat skutków wynikających z używania alkoholu, środków odurzających oraz dopalaczy. W trakcie działań promowana była również kampania „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie w trosce o bezpieczeństwo zmotoryzowanych uczestników ruchu zorganizowali działania, w których realizację włączył się również Sanepid w Grajewie. Podczas akcji mundurowi sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz promowali kampanię „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Ponadto podczas działań kierującym były wręczane ulotki dotyczące skutków zażywania środków odurzających, dopalaczy oraz spożywania alkoholu. Podczas kontroli kierujący mieli możliwość założenia alkogogli - specjalnych okularów, po założeniu których można zobaczyć świat oczami osoby nietrzeźwej. Podczas działań jeden z kierujących nie został dopuszczony do dalszej jazdy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko pół promila alkoholu. 24-letni mężczyzna za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.