Kolejne działania „Plaża 2015” w Rajgrodzie - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne działania „Plaża 2015” w Rajgrodzie

Data publikacji 28.08.2015

Dzisiaj na akwenie Jeziora Rajgrodzkiego oraz na plaży miejskiej w Rajgrodzie odbyły się kolejne w tym sezonie działania „Plaża 2015”.

W akcji udział wzięli policjanci z grajewskiej komendy oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, strażacy, funkcjonariusze Straży Leśnej, Straży Rybackiej, WOPR’u, przedstawiciele PIP’u, Sanepidu, Stowarzyszenia Yacht Club „ARCUS” oraz lokalnego samorządu. Przedmiotowa akcja zorganizowana na pożegnanie wakacji cieszyła się dużym zainteresowaniem wypoczywających nad jeziorem.

Dzisiaj na plaży miejskiej w Rajgrodzie odbyły się kolejne w tym sezonie działania profilaktyczne pn. „Plaża 2015”. W przedsięwzięciu wzięli udział funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, przedstawicielami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, Straży Leśnej, Straży Rybackiej, WOPR’u, Państwowej Inspekcji Pracy, Sanepid’u oraz lokalnego samorządu. Działania polegały miedzy innymi na patrolowaniu obszarów wodnych i terenów bezpośrednio do nich przyległych, egzekwowaniu przestrzegania przepisów prawnych w zakresie bezpieczeństwa osób, reagowaniu na osoby kąpiące się w miejscach niebezpiecznych oraz kontroli jednostek pływających. Mundurowi legitymowali także osoby i kontrolowali bagaże pod kątem legalności połowu ryb, przestrzegania limitów połowu i okresów ochronnych.     Elementem działań profilaktycznych był pokaz ratownictwa wodnego, pokaz pracy nurka oraz udzielania pierwszej pomocy tonącemu  przeprowadzony przez grajewskich strażaków oraz pokaz technik i taktyk interwencji zaprezentowany przez grajewskich policjantów. Dla najmłodszych plażowiczów przygotowano konkurs profilaktyczny z nagrodami sprawdzający wiedzę na temat bezpieczeństwa nad wodą. Otrzymali oni także materiały profilaktyczno-instruktażowe związane z problematyką bezpieczeństwa nad wodą, w gospodarstwie rolnym, na drodze itp. Dodatkową atrakcją była możliwość zbadania ciśnienia, poziomu cukru we krwi, poziomu dwutlenku w płucach oraz spojrzenia na świat przez alkogogle. Spotkanie było także doskonałą okazja do promowania walorów turystycznych i wypoczynkowych ziemi rajgrodzkiej. Uczestnicy imprezy dostali ulotki informacyjne, foldery, mapki i pocztówki promujące Rajgród i okolice. Działania cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców Rajgrodu jak też osób wypoczywających na tym terenie.