Europejski Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Europejski Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi

Data publikacji 16.10.2015

18 października to dzień Europejskiego Dnia Walki z Handlem Ludźmi. W ramach jego obchodów grajewscy policjanci odwiedzili młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Grajewie.

W ramach obchodów Europejskiego Dnia z Handlem Ludźmi grajewscy policjanci odwiedzili młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Grajewie. Mundurowi przekazywali młodym ludziom informacje o zagrożeniach, jakie mogą ich spotkać podczas wyjazdu za granicę i rozdawali związane z tym ulotki. Podczas spotkania, które miało charakter profilaktyczny, funkcjonariusze zwrócili uwagę na to, że nie wszystkie oferty pracy są uczciwe i należy zachować czujność oraz sprawdzać ich autentyczność. Młodzi ludzie dowiedzieli się co to jest „handel ludźmi” i jak dochodzi do wykorzystania człowieka między innymi w sex-biznesie, żebractwie, czy obozach pracy. Poinformowano młodzież o przysługujących im prawach oraz miejscach, gdzie można zwrócić się o pomoc podczas pobytu za granicą.

Pamiętajmy! W razie uzyskania informacji o jakichkolwiek formach handlu ludźmi powiadamiajmy natychmiast Policję kontaktując się z nr 997 lub 112.

Pliki do pobrania