Uwaga akcja „Znicz 2015” - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga akcja „Znicz 2015”

Data publikacji 27.10.2015

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych, przy grajewskich cmentarzach, w dniach 31 października - 2 listopada 2015 r. nastąpią zmiany w organizacji ruchu.

Grajewscy policjanci informują o zmianie organizacji ruchu przy cmentarzach .

1.Po obu stronach ulicy Szkolnej od skrzyżowania z ulicą Pułaskiego do końca parkanu cmentarza parafialnego ulicy Przemysłowej obowiązuje zakaz zatrzymywania pojazdów.

2.Na ulicy Pułaskiego wprowadza się ruch jednokierunkowy od ulicy Szkolnej do skrzyżowania ulic Pułaskiego-Bema-Sportowa.

3.Od skrzyżowania ulicy Bema,Sportowa,Pułaskiego wprowadza się zakaz wjazdu pojazdów na ulicę Pułaskiego w kierunku ulicy Szkolnej.

4.Wyjazd z parkingów usytuowanych przy ulicy Pułaskiego ulicami Bema i Sportową.

        KIEROWCO !!!

         przeczytaj uważnie i przemyśl poniższe rady

Bądź czujny-

Okres Akcji Znicz to bardzo dziwny czas. Nie dość, że na drogi wyjeżdża ogromna ilość pojazdów, to jeszcze w wielu z nich siedzą zmęczeni, podirytowani ludzie. Ogranicz swoje zaufanie- zarówno do własnych, jak i cudzych umiejętności. Bądź czujny i zachowaj bezpieczną odległość od samochodu przed tobą.

Nie śpiesz się i nie wyprzedzaj na siłę! Pośpiech zabija.

Uważaj na pieszych! Piesi to najdelikatniejszy element ruchu drogowego. Zwalniaj w pobliżu przejść dla pieszych. I pamiętaj o nich poza obszarem zabudowanym. Ta część roku nie oferuje dobrej widoczności.

Odstaw alkohol! To naprawdę nie jest dobry pomysł, by dokładać do zatłoczonych dróg alkohol.

Trzymaj się prawego pasa! Staraj się jechać prawym pasem. Lewy służy przede wszystkim do wyprzedzania.

Sprawujący kontrole funkcjonariusze policji będą prowadzić szczegółowy nadzór przede wszystkim w rejonie cmentarzy. Reagować będą na nadmierną prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie i nieprawidłowe zachowanie się pieszych. Grajewscy mundurowi sukcesywnie przypominać będą o obowiązku noszenia odblasków poza terenem zabudowanym po zmierzchu. NOŚMY ODBLASKI- bądźmy widoczni na drodze.