Dwie kobiety okradły 90 - latkę - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwie kobiety okradły 90 - latkę

Data publikacji 03.03.2016

Dwie nieznajome kobiety weszły do mieszkania starszej pani w jednej z miejscowości na terenie gminy Rajgród. Z mieszkania zabrały 7 tysięcy złotych. To kolejny przypadek tego typu kradzieży w powiecie grajewskim. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Wczoraj, po godzinie 10 – tej dyżurny grajewskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży pieniędzy w jednej z miejscowości na terenie gminy Rajgród. Na miejsce skierowany został policyjny patrol. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynikało, że do jednego z domów zapukały dwie kobiety o ciemnej karnacji. Osoby te twierdziły, że pochodzą z Syrii i zbierają odzież dla uchodźców. Jedna z kobiet poprosiła o szklankę ciepłej wody z cukrem. Łatwowierna 90 - latka wpuściła je do domu. Po jakimś czasie do mieszkania wrócił syn starszej pani. Gdy matka opowiedziała mu o wizycie dwóch nieznajomych, mężczyzna od razu zorientował się, że mogło dojść do przestępstwa. Jego przypuszczenia potwierdziły się. Z domu zginęło 7 tysięcy złotych. Policjanci ustalili, że prawdopodobnie te same kobiety próbowały okraść innego mieszkańca wsi. Mężczyzna jednak wykazał się czujnością i nie wpuścił złodziejek do domu.

Grajewscy policjanci poszukują dwóch kobiet o ciemnej karnacji w wieku około 50, szczupłej budowy ciała. Najprawdopodobniej jest z nimi jeszcze mężczyzna. Osoby te poruszają się ciemno – zielonym samochodem osobowym. W przypadku zauważenia w/wymienionych należy niezwłocznie skontaktować się z Komendą Powiatową Policji w Grajewie dzwoniąc pod numer (86) 474 18 12 lub z najbliższą jednostką Policji – tel. 997.

Apelujemy o ostrożność! Pod żadnym pozorem nie wpuszczajmy do mieszkania obcych, niezapowiedzianych osób. Oszuści i złodzieje używają różnych sposobów, aby nas wykorzystać – proszą o szklankę wody udając zasłabnięcie, chcą napisać wiadomość dla nieobecnego sąsiada, rozmienić pieniądze itp. Ich wyobraźnia nie zna granic. Dlatego bądźmy czujni i nie dajmy się oszukać!