Oszuści siedmiokrotnie próbowali w Grajewie - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oszuści siedmiokrotnie próbowali w Grajewie

Data publikacji 10.03.2016

Wczoraj oszuści dzwoniąc do mieszkańców Grajewa siedem razy próbowali wyłudzić pieniądze. Na szczęście grajewianie wykazali się rozwagą i nie dali się oszukać. Policjanci nadal apelują o ograniczone zaufanie i czujność!

Wczoraj przed południem dyżurny grajewskiej Policji otrzymał zgłoszenie o próbie oszustwa. Policjanci ustalili, że do jednego z mieszkańców Grajewa zadzwonił nieznany mężczyzna i podając się za członka rodziny chciał odwiedzić go w domu. Po chwili rozłączył się, a w mieszkaniu 73-latka ponownie zadzwonił telefon. Tym razem dzwonił mężczyzna, który podawał się z policjanta CBŚ. Fałszywy funkcjonariusz twierdził, że jest blisko rozpracowania grupy oszustów, obserwuje dom starszego pana i próbował ustalić, jaką gotówką dysponuje 73-latek. Na potwierdzenie tego, że jest policjantem podał numer legitymacji służbowej i poprosił, aby w trakcie rozmowy mężczyzna wybrał na telefonie numer 997. Gdy grajewianin to zrobił inny mężczyzna, który odezwał się w słuchawce, potwierdził wersję podaną przez rzekomego mundurowego z CBŚ. Cała sytuacja wydała się 73-latkowi dziwna, w związku z czym po rozłączeniu się skontaktował się z grajewskimi policjantami. Działając w ten sam sposób oszuści próbowali oszukać jeszcze sześć innych osób mieszkających w Grajewie. Na szczęście wszystkie wykazały się czujnością i nie uwierzyły w historie przedstawiane przez przestępców.

Grajewscy policjanci przypominają:

  • Oszuści, wykorzystując społeczne zaufanie do Policji, podają się za funkcjonariuszy CBŚ i w ten sposób wyłudzają pieniądze od osób starszych.
  • Policjanci ostrzegają: każdy, kto dzwoni, podaje się za policjanta i prosi o przekazanie pieniędzy TO OSZUST! Funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych działaniach telefonicznie. NIGDY też nie proszą o przekazanie pieniędzy osobie nieznajomej!