Grajewo - oznakuj swój rower - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Grajewo - oznakuj swój rower

Data publikacji 24.04.2016

Już od jutra, tj. 25 kwietnia 2016 r., w Komendzie Powiatowej Policji w Grajewie będzie można znakować rowery.

Rozpoczął się sezon rowerowy i coraz więcej osób korzysta z roweru, jako środka komunikacji, sportu, czy rekreacji. To także czas, kiedy nie próżnują złodzieje. Często wykorzystują okazję i kradną jednoślady pozostawione bez nadzoru pod sklepami, w klatkach schodowych, czy w niezamkniętych pomieszczeniach. Zdarza się też, że złodzieje włamują się w tym celu do piwnic, czy garaży. Policjanci radzą jak można zminimalizować ryzyko stania się ofiarą takiej kradzieży i utrudnić działanie złodziejom poprzez np. oznakowanie roweru. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym w tym zakresie już od jutra, tj. od 25 kwietnia 2016 r., w budynku Komendy Powiatowej Policji w Grajewie będzie można oznakować swój jednoślad. Aby to zrobić należy:

  • umówić się telefonicznie z dzielnicowym właściwym dla swojego miejsca zamieszkania (numery telefonów do dzielnicowych umieszczone są na stronie internetowej KPP w Grajewie);
  • zabrać ze sobą dokument tożsamości oraz dowód zakupu roweru lub kartę gwarancyjną;
  • osoby małoletnie powinny zgłosić się z rodzicem lub opiekunem prawnym.

Rower jest znakowany poprzez naniesienie indywidualnego numeru na jeden z elementów oraz wpisanie go do odpowiedniego policyjnego rejestru.

Akcje znakowania rowerów prowadzane będą w miarę możliwości również podczas różnego rodzaju festynów i imprez organizowanych dla lokalnej społeczności.