Sprawcy włamań do domków letniskowych i kempingów – ustaleni - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy włamań do domków letniskowych i kempingów – ustaleni

Data publikacji 31.05.2016

Grajewscy policjanci zatrzymali trzech sprawców włamań do domków letniskowych oraz kempingów znajdujących się na terenie gminy Rajgród. Młodzi ludzie ukradli m.in. dwie łódki, wiatrówkę, elektronarzędzia, narzędzia ogrodnicze, wędki, akcesoria wędkarskie, sprzęt turystyczny. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Teraz za swoje postępowania odpowiedzą przed sądem.

W miniony weekend policjanci z grajewskiej komendy ustalili i zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy w drugiej połowie maja tego roku włamywali się do domków letniskowych i kempingów nad Jeziorem Rajgrodzkim. Sprawcy ukradli m.in. dwie łódki, wiatrówkę, elektronarzędzia, narzędzia ogrodnicze, wędki i akcesoria wędkarskie, sprzęt turystyczny i inne przedmioty, które znajdowały się w domkach. Młodzi ludzie niszczyli też to, co im akurat wpadło w ręce. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że na straty narazili 6 właścicieli domków letniskowych i przyczep. Skradzione przedmioty warte były ponad 10 tys. zł. Ustaleni sprawcy to 17-latek oraz dwóch 16-letnich mieszkańców gminy Rajgród. Okazało się, że dwaj nieletni to uciekinierzy z Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych, poszukiwani przez Policję. W wyniku podjętych czynności  policjnci  odzyskali większość skradzionych przedmiotów. Funkcjonariusze ustalają teraz szczegółowe okoliczności przestępczej dzialności młodych ludzi. Dwaj nieletni, za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym, zaś o losie ich 17–letniego kolegi zdecyduje sąd karny. 16-latkowie już zostali odwiezieni do ośrodków, w których powinni przebywać.

W związku z tym, że sezon wakacyjny jeszcze się nie rozpoczął i w wielu domkach nie ma osób wypoczywających, policjanci nie dotarli jeszcze do wszystkich pokrzywdzonych. Dlatego też właściciele okradzionych domków czy przyczep kempingowych proszeni są o zgłaszanie się do Komendy Policji w Grajewie, gdzie będą im okazane odzyskane przez Policję przedmioty.

źródło – oficer prasowy KPP w Grajewie