Zniszczyli mienie – zostali zatrzymani przez grajewskich mundurowych - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zniszczyli mienie – zostali zatrzymani przez grajewskich mundurowych

Data publikacji 08.07.2016

Grajewscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy zniszczyli drzwi do piwnicy w jednym z bloków na Os. Centrum oraz dwóch 18–latków, którzy wybijali szyby w budynku dworca PKP oraz przewrócili na tory kolejowe kontener ze śmieciami. Cała czwórka noc spędziła w policyjnym areszcie. Dzisiaj dowiedzą się, jakie czekają ich konsekwencje w związku z łamaniem prawa.

Wczoraj dyżurny grajewskiej komendy Policji po godzinie 22 otrzymał zgłoszenie, że dwoje młodych ludzi uszkodziło drzwi do piwnicy w jednym z bloków na Os. Centrum. Na miejsce natychmiast skierowany został policyjny patrol. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 71–letnia mieszkanka bloku, usłyszała hałas dochodzący z piwnicy. Gdy poszła sprawdzić, co się dzieje zobaczyła zniszczone drzwi wejściowe i dwójkę młodych ludzi, którzy na jej widok zaczęli uciekać. Starsza pani sama próbowała zatrzymać uciekającą kobietę, złapała ją za ubranie, jednak udało jej się uciec. Mieszkanka bloku szczegółowo opisała wandali i policjanci natychmiast ruszyli na ich poszukiwanie. W pobliskiej okolicy ujawnili dwoje młodych ludzi, których wygląd odpowiadał podanemu wcześniej rysopisowi. Okazało się, że są to osoby, które odpowiadają za zniszczenie. Natychmiast zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Ustalono, że zniszczenia dopuściła się 25-letnia mieszkanka gminy Prostki oraz 29-latek mieszkający w Ełku. Para była nietrzeźwa.

Tego samego dnia, w godzinach wieczornych, mundurowi z Grajewa zatrzymali dwóch 18-latków, którzy będąc pod wpływem alkoholu wybijali szyby w budynku dworca PKP w Grajewie oraz przewrócili na tory kontener ze śmieciami. Młodzi ludzie zostali doprowadzeni do komendy i noc spędzili w policyjnym areszcie.

Dzisiaj, cała czwórka usłyszy zarzuty, a o ich dalszym losie zdecyduje sąd.