Oddaj Krew – Uratuj Życie!!! - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oddaj Krew – Uratuj Życie!!!

Data publikacji 26.07.2016

Lato to czas, gdy do wypadków na drogach dochodzi częściej niż zwykle. Mniej jest za to osób oddających krew, która poszkodowanym ratuje życie. Dlatego też policjanci grajewskiej Komedy włączają się do akcji krwiodawstwa organizowanej przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku - Terenowy Oddział w Łomży

Każdy okres wakacyjny to czas, gdy  Centra Krwiodawstwa w całej Polsce spotykają się z problemem braku krwi. Przyczyna jest prosta. Latem ludzie aktywnie spędzają czas, co niesie ze sobą zwiększone ryzyko wypadków i potrzebę transfuzji podczas operacji. Dodatkowo krwiodawcy są w wakacyjnych rozjazdach. Wszystkie te czynniki wpływają na sytuację braku krwi. Brak krwi to przekładane terminy operacji w szpitalach i zagrożenie dla życia osób wymagających transfuzji. Krwiodawcą może być każda pełnoletnia osoba do 65 roku życia, ciesząca się dobrym zdrowiem i ważąca powyżej 50kg. Oddając krew należy mieć ze sobą dowód tożsamości.
W Komendzie Powiatowej Policji w Grajewie trwają już przygotowania do akcji honorowego krwiodawstwa. Akcja organizowana jest przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku – Terenowy Oddział w Łomży, a zbiórka krwi odbędzie się  w dniu 30 lipca 2016 roku w godzinach 9:00 – 13:00 w ambulansie na parkingu przy kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie.
Policjanci apelują do wszystkich mieszkańców Grajewa o czynny udziału w akcji honorowego krwiodawstwa. Nad prawidłowością zbiórki krwi będzie czuwał lekarz oraz pielęgniarki z Podlaskiej Służby Krwi, Terenowy Oddział w Łomży.