Kierowco zdejmij nogę z gazu – możesz stracić prawo jazdy! - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowco zdejmij nogę z gazu – możesz stracić prawo jazdy!

Data publikacji 11.08.2016

Przed nami ostatnie tygodnie wakacji. Niektórzy zakończyli letnie podróże, dla części urlopowiczów okres wakacyjnych wyjazdów dopiero się rozpocznie. Dlatego grajewscy policjanci ze szczególnym nasileniem dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, podróżujących drogami powiatu. Nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych nie przestrzegających ograniczeń prędkości czy wyprzedzających "na trzeciego". Warto więc podczas wakacyjnych podróży zdjąć nogę z gazu, tym samym uniknąć przykrych konsekwencji prawnych nieprzestrzegania przepisów drogowych, ale przede wszystkim bezpiecznie dojechać do celu.

Policjanci grajewskiej drogówki, ze szczególnym nasileniem w czasie wakacji, prowadzą działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego podróżujących po drogach powiatu grajewskiego. Mundurowi stosują zasadę „zero tolerancji” w przypadku ujawnienia wykroczeń będących głównymi przyczynami zdarzeń drogowych, a w szczególności: przypadki przekraczania prędkości i podejmowanie niebezpiecznych manewrów. Tylko wczoraj grajewscy funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali prawa jazdy dwóm kierującym za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Wykroczenia policjanci ujawnili podczas statycznego pomiaru prędkości w obszarze zabudowanym Pierwszy ze sprawców, 23 -  letni kierowca Opla za przekroczenie prędkości o 59 km/h został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł. i 10 punktami karnymi. Za niespełna pół godziny policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 34 letniego mężczyznę, kierującego także Oplem z prędkością 104 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi ukarali kierowcę mandatem karnym w kwocie 400 zł. i 10 punktami karnymi. Obaj mężczyźni stracili prawo jazdy na co najmniej 3 miesiące.
Grajewscy policjanci apelują do kierowców o zdjęcie nogi z gazu oraz o zachowanie ostrożności i rozwagi podczas jazdy. Kilka minut dłuższej, ale bezpieczniejszej jazdy może decydować o życiu naszym i innych uczestników ruchu drogowego.