Policjanci ratowali tonącego - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ratowali tonącego

Data publikacji 17.08.2016

Szybka i sprawna interwencja grajewskich policjantów zabezpieczających „Dni Rajgrodu 2016”, pozwoliła zapobiec tragedii. Gdy mundurowi zauważyli tonącego w jeziorze Rajgrodzkim mężczyznę od razu ruszyli mu na ratunek i wyciągnęli z wody. Okazało się, że 32-latek był pijany.

W minioną niedzielę policjanci z Grajewa pełnili służbę w rejonie plaży miejskiej w Rajgrodzie zabezpieczając drugi dzień imprezy pod nazwą „Dni Rajgrodu 2016”. Przed godziną 19.00 mundurowi zauważyli tam skaczącego z pomostu do jeziora młodego mężczyznę. Chwilę później funkcjonariusze spostrzegli, że ma on duże trudności z wydostaniem się z wody. W związku z tym policjanci szybko pobiegli na pomost, a następnie z pokładu zacumowanej obok łodzi wyciągnęli tonącego z wody. Mężczyzna był przytomny i dzięki natychmiastowej interwencji mundurowych nic mu się nie stało. Okazało się, że 32-latek był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Grajewo był pobudzony i ponownie próbował wskoczyć do jeziora. Dodatkowo wyszło na jaw, że nietrzeźwy mężczyzna już wcześniej chciał w takim stanie skakać do wody, jednak zapobiegła temu policyjna interwencja. W związku z tym, że 32-latek był agresywny i zagrażał swojemu zdrowiu i życiu noc trzeźwiejąc spędził w policyjnym areszcie. Następnie za swoje niezgodne z prawem postępowanie został ukarany 500-złotowym mandatem.

Policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą, a zwłaszcza żelaznej reguły, aby nigdy nie wchodzić do niej po spożyciu alkoholu.

oficer prasowy KPP w Grajewie