Zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie

Data publikacji 22.08.2016

Odpowiedzialnością i prawidłową obywatelska postawą wykazał się mieszkaniec gminy Rajgród, dzięki któremu policjanci z Grajewa zatrzymali pijanego kierowcę opla. Mężczyzna miał ponad 2 promile. Teraz jego postępowaniem zajmie się sąd.

W minioną sobotę mieszkaniec jednej z miejscowości w gminie Rajgród zauważył na jednej z posesji chwiejącego się na nogach mężczyznę, który wsiadł do zaparkowanego opla, uruchomił pojazd i próbował ruszyć. Wtedy świadek zagrodził mu drogę i zabronił jeździć po spożyciu alkoholu. Jednak kiedy mężczyzna wrócił do domu, zauważył, że kierujący wyjechał z impetem na drogę. Natychmiast o tym fakcie poinformował dyżurnego grajewskiej Policji. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. Tam, na jednej z posesji, mundurowi zatrzymali 48-letniego kierowcę opla. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto, z uwagi na swoje agresywne zachowanie, trafił on do policyjnego aresztu. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Dalej jego postępowaniem zajmie się sąd.

Nietrzeźwi kierowcy to ogromne zagrożenie na drodze. Być może dzięki takiej obywatelskiej postawie nie doszło do tragedii.