Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Grajewo: odbył się parafialny piknik rodzinny z udziałem służb mundurowych

Data publikacji 31.08.2016

Bezpieczeństwo - to słowo, które bardzo często padało z ust policjantów Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, podczas pikniku zorganizowanego przy Parafii pw. MBNP. Policjanci, strażacy oraz inspektorzy transportu drogowego przygotowali najmłodszym uczestnikom, wiele atrakcji związanych z ich pracą. Piknik parafialny był wspaniałą okazją dla grajewskich policjantów, aby przypomnieć dzieciom o zasadach bezpieczeństwa, a w szczególności o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze.

We wtorek 30 sierpnia na terenie Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Grajewie odbył się piknik parafialny dla dzieci i młodzieży z udziałem służb mundurowych. Na przybyłych gości czekało wiele atrakcji. Policjanci, strażacy oraz inspektorzy transportu drogowego zaprezentowali stoiska promujące ich pracę oraz sprzęt i pojazdy wykorzystywane w codziennej służbie.

Grajewscy dzielnicowi zaprezentowali przybyłym gościom sprzęt wykorzystywany w trakcie pełnienia przez nich służby. Uczestnicy mieli m.in. możliwość zasiąść za „kółkiem” policyjnego radiowozu i przymierzyć sprzęt policyjny.

Pracownik KPP Grajewo z Wydziału Prewencji zorganizował konkurs z nagrodami, w którym uczestnicy mogli wykazać się jak i sprawdzić swoją wiedze z tematyki bezpieczeństwa. Za udział w konkursie dzieci otrzymywały drobne gadżety bądź elementy odblaskowe. Dzieciom oraz ich rodzicom przypominano jak duże znaczenie w bezpieczeństwie na drodze ma odblask.  Ponadto chętni mogli przekonać się jak zmienia się świat osoby nietrzeźwej zakładając alkogogle. Te specyficzne okulary, poprzez zniekształcenie obrazu przedstawiły stan nietrzeźwości.

Dla dorosłych został zorganizowany punkt informacyjny ,,Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”

Piknik cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony lokalnego społeczeństwa. Grajewscy policjanci mają nadzieję, że przekazane informacje dotyczące bezpieczeństwa pozostaną na długo w pamięci dzieci, młodzieży jak i dorosłych.

Parafialny festyn rodzinny stał się doskonałą okazją do spotkania z dziećmi, młodzieżą i promowania zasad bezpieczeństwa.