Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wzięli udział w uroczystych apelach z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego

Data publikacji 02.09.2016

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Funkcjonariusze grajewskiej Policji wzięli udział w uroczystych inauguracjach roku szkolnego w kilku szkołach powiatu grajewskiego. Przypominali o tym jak ważna jest edukacja dla bezpieczeństwa.

Wczoraj rozpoczął się nowy rok szkolny. Wraz z nim ruszyły policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły/domu”. Funkcjonariusze grajewskiej Policji wzięli udział w uroczystych inauguracjach roku szkolnego w Zespole Szkół Miejskich nr 1, 2 i 3 w Grajewie, w Szkole Podstawowej w Rajgrodzie, Białaszewie, Wierzbowie, Niedźwiadnej i Gimnazjum w Wąsoszu. Mundurowi odczytali list I zastępcy Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji podinsp. Jacka Kumpiałowskiego skierowany do uczniów nauczycieli i rodziców z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego oraz zapowiedzieli swój udział w spotkaniach informacyjno – edukacyjnych.  Ponadto informowali uczniów o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas pokonywania codziennej drogi do szkoły.  Przypominali jak ważną rolę dla bezpieczeństwa najmłodszych odgrywają elementy odblaskowe.

W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły/domu” policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego w rejonach placówek oświatowych. Ich szczególna uwaga skupiona będzie m.in. na sprawdzaniu właściwego zachowań kierujących oraz pieszych, głównie w rejonach szkół. Mundurowi kontrolować będą pojazdy przewożące dzieci do szkół tzw. gimbusy oraz sposób przewożenia najmłodszych. Wszystko po to, aby droga do szkoły była bezpieczna.