Szczęśliwy finał poszukiwań 71-latki, która zaginęła na grzybach - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 71-latki, która zaginęła na grzybach

Data publikacji 22.09.2016

Blisko dwie godziny trwała akcja poszukiwawcza 71-latki, która dzisiaj rano wraz ze znajomymi wybrała się do lasu na grzyby. Zmęczoną, ale całą i zdrową odnaleziono w rejonie przystanku autobusowego niedaleko miejscowości Pikły, gm. Rajgród.

Około godziny 11:30 oficer dyżurny grajewskiej Policji został poinformowany o zaginięciu 71-letniej kobiety. Jak ustalili stróże prawa, mieszkanka gminy Rajgród w godzinach porannych wyszła ze znajomymi na grzyby do lasu w rejonie miejscowości Stoczek. W pewnym momencie osoby, które towarzyszyły kobiecie, straciły z nią kontakt. Około godziny 11:30 rodzina 71-latki zgłosiła zaginięcie. Natychmiast rozpoczęto akcję poszukiwawczą, w której udział wzięli policjanci z grajewskiej komendy oraz przewodnik z psem służbowym, a także strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Rajgrodzie i w Mieczach. Do poszukiwań włączyli się również strażnicy leśni. Przez blisko 2 godziny strażacy i policjanci przeczesywali krok po kroku teren leśny. Po godzinie 14:00 kobietę odnalazł strażnik leśny w rejonie przystanku autobusowego przy drodze K61 nieopodal miejscowości Pikły, a następnie przekazał mundurowym. Kobieta czuła się dobrze, nie potrzebowała pomocy lekarskiej. Z jej relacji wynikało, że straciła orientację w lesie i poszła w złym kierunku.

Policjanci ponownie apelują o rozsądek i rozwagę, zwłaszcza jeżeli do lasu wybierają się samotnie osoby starsze, mające problemy ze zdrowiem. Radzimy także zabrać ze sobą dobrze naładowany telefon komórkowy i poinformować o takim zamiarze najbliższych, co pozwoli na szybsze odnalezienie osoby w przypadku zaginięcia. Ważne też, by zapamiętywać punkty odniesienia, albo nawet oznaczać je, tak, aby znaleźć drogę powrotną do miejsca, z którego wyruszyliśmy. Jeśli nie znamy terenu, nie oddalajmy się zbyt daleko od swoich pojazdów, przystanków, czy stacji kolejowych. Nie należy też wybierać się do lasu po zmierzchu. A jeśli nasi znajomi lub bliscy zabłądzili w lesie, nie zwlekając zaalarmujmy Policję.