Łosie na drodze!! Policjanci apelują o ostrożność - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Łosie na drodze!! Policjanci apelują o ostrożność

Data publikacji 06.10.2016

Wczoraj na trasie krajowej nr 65, na odcinku Ciemnoszyje - Ruda, doszło do groźnie wyglądającego zderzenia pojazdu z łosiem. Na szczęście kierującemu nic poważnego się nie stało. To już kolejny w tym miesiącu przypadek zderzenia pojazdu z dzikim zwierzęciem. Grajewscy policjanci ostrzegają przed zwierzętami na drodze.

Wczoraj wieczorem, tuż po godzinie 19.00, dyżurny grajewskiej Policji otrzymał informację o zderzeniu samochodu osobowego z łosiem. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci ruchu drogowego. Tam mundurowi ustalili, że wprost przed osobowy Citroen jadący trasą krajową nr 65, na odcinku Ciemnoszyje - Ruda, na jezdnię wszedł łoś. Niestety pomimo reakcji 37-letniego kierowcy samochodu zderzenia nie udało się uniknąć. W jego wyniku zwierzę zginęło na miejscu. Na szczęście kierującemu pojazdem mężczyźnie nic poważnego się nie stało.

Grajewscy policjanci ostrzegają przed dzikimi zwierzętami, które mogą wchodzić na drogę. Wraz z początkiem jesieni i przypadającą wtedy porą godową u łosi, rozpoczyna się czas wędrówek tych zwierząt. Wiąże się z tym większe niż zwykle ryzyko spotkania łosia na drodze i wypadku drogowego. Funkcjonariusze apelują o ostrożną jazdę, szczególnie w miejscach oznaczonych specjalnymi znakami ostrzegawczymi.