Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Weryfikacja punktów na Mapie Zagrożeń doprowadziła do zabezpieczenia „lewych” papierosów i alkoholu

Data publikacji 25.10.2016

W ubiegłą niedzielę grajewski dzielnicowy zabezpieczył 1020 paczek papierosów i 65 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Nielegalny towar trafił w ręce mundurowego podczas sprawdzania punktu zaznaczonego na Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mężczyźnie grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, każdego dnia sprawdzają miejsca wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, zaznaczone przez mieszkańców grajewskiego powiatu. W ubiegłą niedzielę dzielnicowy podczas obchodu rejonu służbowego postanowił skontrolować punkt zaznaczony na „Mapie”. Posiadał bowiem informacje, że w garażu na jednym z osiedli może dochodzić do handlu nielegalnymi wyrobami tytoniowymi oraz alkoholem. Funkcjonariusz nie musiał zbyt długo czekać, by nabrać podejrzeń, że właściciel garażu może ukrywać w nim nielegalny towar. Podjął interwencję. Okazało się, że mieszkaniec Grajewa miał 1020 paczek papierosów i 65 litrów alkoholu, bez polskich znaków akcyzy skarbowej. 42-latek został zatrzymany, a jego trefny towar zabezpieczony. Teraz niezgodnym z prawem postępowaniem mężczyzny zajmie się sąd. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Policja zachęca do korzystania z interaktywnego narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki niej każdy ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa w swojej okolicy. Wszystkie punkty zaznaczane na Mapie są weryfikowane i sprawdzane przez policjantów, a w przypadku potwierdzenia, podejmowane są stosowne kroki celem zniwelowania wskazanego zagrożenia.

źródło - Oficer Prasowy KPP Grajewo