„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” pod lupą grajewskiej Policji - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” pod lupą grajewskiej Policji

Data publikacji 15.11.2016

Policjanci z grajewskiej drogówki przeprowadzili wczoraj kolejne działania w ramach ogólnopolskiej akcji - „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Mundurowi sprawdzali czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach do tego przeznaczonych oraz czy nie przechodzą jezdni na czerwonym świetle. Funkcjonariusze reagowali też na wykroczenia popełniane przez kierujących.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grajewie przeprowadzili wczoraj - w godzinach od 6.00 do 22.00 działania „NURD” - niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi postępowali zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Największą ilość wykroczeń popełnili piesi, którzy przechodzili w miejscach niedozwolonych oraz kierujący, którzy nieprawidłowo zachowywali się  w okolicy przejść.

Wzmożone działania pod hasłem "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym oraz rowerzystom, realizowane będą raz w miesiącu przez cały okres jesienno-zimowy. Policjanci będą zwracali szczególną uwagę na zachowanie właściwych relacji kierujący – pieszy, a także zgodne z przepisami poruszanie się pieszych na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników.