"Alkohol i Narkotyki" - na drogach powiatu grajewskiego - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Alkohol i Narkotyki" - na drogach powiatu grajewskiego

Data publikacji 13.12.2016

Wczoraj mundurowi grajewskiej drogówki przeprowadzili działania "ALKOHOL, NARKOTYKI". Jest to jedna z wielu inicjatyw podejmowana przez policjantów, aby na drogach naszego powiatu było bezpieczniej. Okazało się, że żaden z blisko 200 zbadanych kierowców nie wsiadł do auta na tzw. "podwójnym gazie".

Nietrzeźwość uczestników ruchu drogowego jest jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych. Alkohol oraz środki odurzające upośledzają  niemal każdy element procesu przetwarzania informacji w mózgu. Kierowca po wypiciu alkoholu potrzebuje więcej czasu, aby zrozumieć znaki drogowe czy zareagować na sygnalizację świetlną, ponieważ dociera do niego mniej informacji. Mundurowi grajewskiej drogówki cyklicznie przeprowadzają różne działania, aby na naszych drogach było bezpiecznie. Jedną z takich inicjatyw była wczorajsza (12.12.) akcja pod nazwą "Alkohol , narkotyki". W ramach działań mundurowi grajewskiej drogówki zbadali stan trzeźwości blisko 200 kierującym. Okazało się, że na szczęście żaden kierowca spośród tego grona nie prowadził swojego pojazdu na „podwójnym gazie”. Działania będą kontynuowane w przyszłości.

 

Apelujemy!

Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli podejrzewamy, że kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających albo widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję. Zarówno nietrzeźwy kierujący jak i pieszy, stanowią śmiertelne niebezpieczeństwo na drodze.