Policyjna akcja "Choinka" - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna akcja "Choinka"

Data publikacji 19.12.2016

W ubiegłą sobotę grajewscy policjanci wspólnie ze strażnikami leśnymi przeprowadzili akcję pod nazwą „choinka”. W ramach działań funkcjonariusze patrolowali tereny leśne powiatu grajewskiego mając na uwadze miejsca ewentualnego pozyskiwania drzewek. Monitoring i wzmożone kontrole kompleksów leśnych miały na celu przede wszystkim zapobieganie niszczeniu drzew, nielegalnej wycinki choinek. Na terenie naszego powiatu nie ujawniono żadnych przypadków szkodnictwa leśnego.

W ubiegłą sobotę (15. 12) dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie wspólnie ze strażnikami leśnymi przeprowadzili akcję pod nazwą „Choinka”. Celem działań była przede wszystkim kontrola legalności pochodzenia sprzedawanych choinek w punktach ich sprzedaży oraz monitorowanie obszarów leśnych pod kątem ograniczenia nielegalnego wycinania drzewek. Wspólne patrole można było spotkać nie tylko w lasach, ale również na drogach w rejonie z obszarów leśnych, gdzie funkcjonariusze wyrywkowo kontrolowali samochody. Pocieszający jest fakt, że na terenie naszego powiatu nie ujawniono żadnego działania związanego z nielegalnym pozyskaniem czy sprzedażą drzewek choinkowych, ani innym szkodnictwem leśnym.

Grajewscy policjanci przypominają, że zarówno sprzedaż kradzionych drzewek, jak i ich zakup prowadzą do odpowiedzialności karnej za przestępstwo lub wykroczenie. Za kradzież choinki bądź innej rośliny z lasu grozi 500 złotowy mandat bądź skierowanie sprawy do sądu, gdzie kara może być o wiele surowsza.